Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Stowarzyszenie Wędkarzy „Sandacz”

Mało kto wie, ale od niedawna na terenie naszej gminy swoją działalność rozpoczęło Stowarzyszenie Wędkarzy „Sandacz”, zrzeszające 20 członków, a zaszczytną funkcję prezesa pełni w nim Pan Roman Drzał.

Stowarzyszenie już od jakiegoś czasu zabiegało u mnie o możliwość gospodarowania na zbiorniku wodnym za pałacem przy ul. Kopernika.
Po uregulowaniu stosunków prawnych własności gruntu, zdecydowałem o użyczeniu tego zbiornika wraz z przyległym terenem na cele statutowe stowarzyszenia. Członkowie od razu zabrali się do pracy i w pierwszej kolejności zrobili wielkie porządki oczyszczając wały i okalający teren z chwastów, krzaków, niepożądanych samosiejek drzew i góry śmieci. Dziś można podziwiać efekty tej pracy, aż się chce tam być. Kilka dni temu miała miejsce akcja zarybiania zbiornika, jedna z wielu planowanych. Do wody trafiły karpie, amury, płocie, okonie. A wcześniej wpuszczono sandacze i szczupaki. Stowarzyszenie „Sandacz” w planach na najbliższą przyszłość przewiduje zagospodarowanie obiektu budowlanego znajdującego się tuż przy stawie, prowadzenie spotkań edukacyjnych dla młodzieży propagujących ochronę wód oraz amatorski połów ryb, wykonanie tablic informacyjnych o gatunku ryb znajdujących w zbiorniku wodnym, wykonanie i umiejscowienie ławek, z których będą mogli skorzystać spacerowicze.

Cieszę się z tej społecznej inicjatywy, ponieważ wzbogaca ona w naszej gminie ofertę spędzania czasu na wolnym powietrzu, którą w dzisiejszych czasach zaczynamy bardzo doceniać. A samo miejsce mając gospodarza nie będzie już odstraszać.
Powodzenia !

zbiornik wodny przed i po czyszczeniu

zarybianie

zarybianie

ryby podczas zarybiania stawuzarybianie

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.