Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape
Znajdująca się na bolkowskim rynku średniowieczna studnia, została wzbogacona o nową funkcję. Zamontowano w niej system pompowy, który umożliwia wykorzystywanie wody do pielęgnacji miejskiej zieleni. Woda ta jest miękka, czysta, ma lekko kwaśny odczyn i doskonale nadaje się do podlewania roślin. Jest to ogromna oszczędność dla naszego budżetu, tym bardziej, że część potrzebnych elementów do pozyskiwania wody podarował Gminie Bolków darczyńca, który chciał pozostać anonimowy oraz przez radna Rady Miejskiej w Bolkowie Agata Szemberska wraz z mężem.
Przed wiekami studnie stanowiły stały element w krajobrazie polskich miast. Zaspokajały potrzeby higieniczne i gospodarcze, były ujęciem wody pitnej dla ludzi oraz zwierząt. Studnie prywatne usytuowane były na posesjach zamożnych mieszczan, natomiast publiczne lokalizowano z reguły na głównych placach miasta, w pobliżu łaźni, kościołów, przy skrzyżowaniu ważnych śródmiejskich szlaków.
1
2

3

 

 

Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych na podstawie oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.