Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Szanowni Państwo,
Żywiecka Fundacja Rozwoju, jako Partner Regionalny Programu na terenie województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego, zaprasza do składania wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse".

 

4 sierpnia ruszył nabór wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2020 skierowany do lokalnych organizacji pozarządowych, domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych z małych miejscowości.

W tym konkursie można otrzymać dofinansowanie do 8 500 zł na sześciomiesięczne projekty realizowane pomiędzy 01.02.2021 r. a 31.07.2021 r. O dotację mogą ubiegać się instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:

  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,

  • miejskie i gminne domy kultury,

  • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),

  • Ochotnicze Straże Pożarne,

  • nieformalne grupy dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową).

 

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku od 13 do 19 lat  (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczba członków grupy projektowej to 12-20 osób.

Istotą Regionalnego Konkursu Grantowego są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi. Ich uczestnicy obierają wspólny cel, który chcą osiągnąć. W drodze do jego osiągnięcia uczą się planowania i współpracy w grupie, poznają lokalną historię, kulturę i tradycję. Nawiązują nowe znajomości. Działają na rzecz lokalnej społeczności. Rozwijają pasje i zainteresowania oraz sprawdzają się w nowych sytuacjach.

 

Najważniejsze terminy:

04.08.2020 r.- ogłoszenie konkursu,

27.10.2020 r.- zakończenie naboru wniosków o godzinie 12:00,

15.12.2020 r.- ogłoszenie wyników konkursu.

 

Regionalny Konkurs Grantowy organizowany jest w ramach Programu „Równać Szanse 2020" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

Patronem konkursu jest ngo.pl - portal organizacji pozarządowych


Więcej informacji na stronie www.rownacszanse.pl lub www.zfr.org.pl

Poszukującym inspiracji lub wizualnych, uzupełniających objaśnień regulaminowych kwestii, polecamy krótkie filmy (Zasady wnioskowania w Konkursie w załączeniu):

Odcinek 1: https://youtu.be/k0lUE3fS-r8

Odcinek 2: https://youtu.be/H33RE7qdBYc

Odcinek 3: https://youtu.be/Z6CkF6IY9_I

Odcinek 4: https://youtu.be/74pBDd-jJZM

Odcinek 5: https://www.youtube.com/watch?v=Wb0hH1qn6Co

Odcinek 6:  https://www.youtube.com/watch?v=lDbjFxVU9l8

Wszystkie osoby mające pytania, wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Żywiecką Fundacją Rozwoju we wtorki i czwartki w godzinach od 10:00 do 14:00.

Tel. (33) 475 44 77 

Mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy do składania wniosków.

Prosimy o udostępnienie, umieszczenie na stronie Państwa instytucji lub/i przesłanie poniższych informacji do podmiotów potencjalnie zainteresowanych konkursem: organizacje pozarządowe, gminne ośrodki kultury, biblioteki, ochotnicze straże pożarne. Bardzo dziękujemy za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o konkursie.

 

 

 

Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych na podstawie oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.