Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

W związku z pojawieniem się pszczół w Parku Miejskim na jednym z drzew, jesteśmy niezmiernie zadowoleni z ich obecności, która pozwoli na utrzymanie bioróżnorodności w tym miejscu. Mając również na uwadze, że Gmina jest przyjazna pszczołom, dołożymy starań, aby rój mógł przetrwać. Zwracam się z prośbą o nie niszczenie gniazda oraz nie drażnienie tych pożytecznych owadów, które odgrywają znaczącą rolę w środowisku.

Pszczoły zostały niedawno uznane przez naukowców za najważniejsze zwierzęta na naszej planecie. W istocie, są tak ważne, że życie ludzkości może być zagrożone, jeżeli pszczół zabraknie. Earthwatch Institute – międzynarodowa organizacja charytatywna zajmująca się ochroną środowiska, stwierdziła w rozmowie z Royal Geographic Society, że pszczoły są obecnie najważniejszymi istotami żywymi na naszej planecie. Niestety, wiele gatunków pszczół zostało umieszczonych na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, a badania wykazały poważny i szybki spadek ich populacji.

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.