Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

W imieniu Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy uprzejmie zawiadamiamy,  iż rozpoczęty został nabór młodzieży do jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP.

Przyjmujemy młodzież, która ukończyła 15 lat i nie ukończyła 18 roku życia. Nauka realizowana jest w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Doradca zawodowy oraz pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaworze, uwzględniając indywidualne predyspozycje zawodowe i osobowościowe młodego człowieka, pomagają w wyborze przyszłego zawodu oraz zaplanowaniu kariery edukacyjnej.

Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 w Jaworze pomaga młodzieży w przyjęciu młodzieży na praktyczną naukę zawodu na kierunkach:

  • Stolarz
  • Blacharz
  • Elektromechanik
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Sprzedawca
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
  • Kucharz
  • Piekarz
  • Cukiernik.

 

Przygotowanie zawodowe uczestników OHP odbywa się metodą dualną: obowiązek szkolny - w placówce oświatowej, a przygotowanie zawodowe u pracodawcy. Uczestnicy mają status pracownika młodocianego oraz zawierają indywidualną umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

W trakcie nauki młodzież objęta jest działalnością opiekuńczo-wychowawczą Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaworze, może uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, programach i warsztatach edukacyjno-zawodowych. Każdy uczestnik może szukać wsparcia w problemach rodzinnych i edukacyjnych u wykwalifikowanej kadry Hufca.

 

Szczegółowe informacje dostępne są w Ochotniczym Hufcu Pracy w Jaworze, ul. Zamkowa 2, tel. 76-8707276, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w placówce MCK Jawor, ul. Wiejska 5, tel. 76-8548374, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Zapraszamy na strony:

https://ohp.pl/rekrutacja-do-ohp/

https://ohp.pl/przykladowa-strona/ksztalcenie-i-przygotowanie-zawodowe/

Załączniki:
Pobierz plik (nabor-ohp-jawor.pdf)Nabór OHP[ ]192 kB

 

Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych na podstawie oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.