Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Trzy nowe maszty na flagi stanęły przy budynku Urzędu Miejskiego w Bolkowie, mają na celu podkreślić państwowy i publiczny charakter obiektu oraz polepszyć wizerunek naszej Gminy.

Białe zawsze u góry, czerwone na dole – wieszanie flagi państwowej niby rzecz prosta, ale czasami sprawia kłopot. Gdy flaga wisi poziomo – biały pas jest zawsze u góry. A co, gdy będzie pionowo? Wtedy zasadą jest, że biały pas musi być po lewej stronie. Jeśli jest na maszcie, pas biały będzie zawsze przy maszcie. Kłopoty zaczynają się, gdy flag jest kilka.

Zasada jest prosta – Polska flaga ma pierwszeństwo i wieszamy ją zawsze przed flagą innego kraju, kościelną, watykańską, Unii Europejskiej czy flagą firmową.

Gdy są dwie, to flagę polską należy wywiesić po lewej stronie, patrząc w kierunku budynku. Muszą być tej samej wielkości, a maszty tej samej wysokości

Gdy są trzy, to najważniejsza jest ta w środku i to ona jest biało-czerwona. Druga co do ważności jest po lewej stronie – w naszym przypadku jest to flaga Gminy Bolków.

 

Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych na podstawie oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.