obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Trzecia Konferencja Programowa Naukowego Kongresu Nauki

nknW dniu 8 i 9 grudnia 2016 roku na Politechnice Wrocławskiej odbyła się Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki pn. ,,Współpraca nauki z gospodarką i administracją dla rozwoju innowacyjności”. Była to trzecia z cyklu dziewięciu posiedzeń programowych poprzedzających przygotowania do Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie, na którym przedstawiona oraz podana do dyskusji zostanie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego. W spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Politechnikę Wrocławską udział wzięli przedstawiciele środowisk akademickich, przedsiębiorcy, reprezentanci instytucji zaangażowanych w pracę nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań naukowych w gospodarce oraz przedstawiciele administracji ze szczebla krajowego i regionalnego w tym Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński.

Konferencję NKN odtworzył Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Cezary Madryas. Minister w swoim wystąpieniu omówił program dotyczący roli innowacji w systemie nauki i szkolnictwa wyższego.

Przygotowany program forum był bardzo obszerny i rozbudowany. Współpraca nauki z sektorem gospodarczym i administracją omówiona została podczas sześciu paneli dyskusyjnych: gospodarczym, akademickim, wdrożeniowym, legislacyjnym, instytucyjnym oraz samorządowym. Szczególną uwagę uczestnicy debaty poświęcili kwestiom oceny obecnie działającego systemu wsparcia publicznego współpracy nauki z gospodarką, w tym kwestii funduszy z Unii Europejskiej.

Konferencji NKN towarzyszyła również debata oksfordzka dla studentów. Odbyła się ona

7 grudnia 2016r. o godz. 14:30 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo Technicznej Politechniki Wrocławskiej. Debata pt. „Polska gospodarka nie potrafi wykorzystać potencjału nauki” została zorganizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Mamy nadzieję, że dwudniowe spotkanie na Politechnice Wrocławskiej pomogło w uzyskaniu przejrzystego obrazu kondycji nauki i gospodarki w zakresie partnerstwa, kreowania innowacji, przepływu wiedzy między nauką a biznesem oraz wdrażania nowych rozwiązań i komercjalizacji odkryć naukowych.

Kolejna Konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dniach 26-27 stycznia 2017 roku. Tematyka obejmować będzie ścieżki kariery i rozwoju młodej kadry naukowej.

nkn nkn nkn nkn nkn nkn

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO