obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

Bolkowskie dzieci sprzątają świat!

sprzatanieJak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie wzięli udział w akcji ,,Sprzątnie Świata", która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska.

Inicjatywa sprzątania świata rozpoczęła się uroczystym apelem na którym zgromadzili się wszyscy podopieczni szkoły podstawowej wraz z gronem pedagogicznym.

Tematyka spotkania miała ścisły związek z ochroną przyrody. Uczniowie zostali zawiadomieni o niebezpieczeństwach zagrażających środowisku oraz o sposobie w jaki należy segregować śmieci. Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej akcji ,, Podaj dalej...Drugie życie odpadów" zostały zaprezentowane przykładowe wykorzystania odpadów. Dzieci zostały poinformowane, że m.in. maski operacyjne i higieniczne, czepki chirurgiczne, fartuchy i inne materiały higieniczne jednorazowego użytku są wykonywane z odpadów.

Każda klasa pod opieką wychowawcy miała za zadanie przygotować prace plastyczne, plakat promujący sprzątanie świata oraz hasła ekologiczne które zostały zaprezentowane podczas trwania apelu. Następnie wychowankowie w zorganizowanych grupach wraz z nauczycielami wyruszyli porządkować wyznaczone tereny Bolkowa.

Przedsięwzięcie przebiegło sprawnie. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Dzięki zaangażowaniu ze strony uczniów gmina Bolków stała się przyjaźniejsza dla środowiska, a jej czystość sprawia, że nasze miasto kwitnie i jest naszą dumą.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę i pomoc w oczyszczeniu naszego miasta. To była nasza wspólna lekcja ekologii.

sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie sprzatanie

Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych na podstawie oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO