obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Inwestycje w internet szerokopasmowy

UKE internet Minister Cyfryzacji przesłała do Gminy Bolków informację związaną z rozstrzygnięciem naboru wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych budowy infrastruktury telekomunikacyjnej, która pozwoli na objęcie dużej liczby gospodarstw domowych oraz wszystkich jednostek oświatowych szerokopasmowym dostępem do sieci internetowej. Inwestycją będzie objęty również teren naszej gminy w miejscowościach: Bolków, Wierzchosławice, Wierzchosławiczki, Sady Dolne, Sady Górne, Świny, Wolbromek, Jastrowiec, Kaczorów, Mysłów, Półwsie, Stare Rochowice i Lipa.

W najbliższym okresie wyłoniony operator rozpocznie pierwszy etap inwestycji, czyli uzyskanie niezbędnych do rozpoczęcia projektu zgód i zezwoleń.

Podkreślić należy, iż przedmiotowe dofinansowanie stanowi korzyść nie tylko dla realizującego projekt operatora, ale przede wszystkim stworzy znacznej części społeczeństwa naszej gminy możliwość dostępu do interentu szerokopasmowego na obszarach, gdzie dotychczas nie było to możliwe.

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO