obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Zapraszamy na debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”

policja debata marzecW związku z przeprowadzoną w maju 2017 r. debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”, podczas której omawiano program „Dzielnicowy bliżej nas”, działania profilaktyczne jaworskiej jednostki, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także najnowsze zagrożenia w cyberprzestrzeni, zwłaszcza wobec dzieci i młodzieży, mając na względzie podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów zaplanowano debatę ewaluacyjną. Komenda Powiatowa Policji w Jaworze serdecznie zaprasza więc wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą środę, 21 marca 2018 r. o godz. 12.00, w jaworskim Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa.


Komenda Powiatowa Policji w Jaworze w maju 2017 r. przeprowadziła debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”. W jej trakcie zostały poruszone zagadnienia dotyczące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie jaworskim, przedstawiono ofertę działań profilaktycznych realizowanych przez KPP w Jaworze, omówiono wzmocnienie roli dzielnicowego w lokalnym systemie poprawy bezpieczeństwa zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także działanie aplikacji „Moja Komenda”. Przybliżono również zagrożenia w cyberświecie, wykorzystujące metody tzw. psychomanipulacji, w szczególności wobec dzieci i młodzieży.
W celu podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów po jej zakończeniu, planowane jest przeprowadzenie debaty ewaluacyjnej. W jej trakcie przedstawiciele tutejszej jednostki w sposób syntetyczny omówią sposób realizacji rekomendacji dla Policji uwzględniających wnioski z debaty. Spotkanie to będzie również okazją do dialogu odnośnie nowych, zdiagnozowanych zagrożeń bezpieczeństwa, w tym wobec osób starszych oraz dalszego przybliżania społeczeństwu korzyści płynących z wdrożenia KMZB i aplikacji „Moja Komenda”.
Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli jaworskim policjantom, mającym na względzie potrzebę systematycznego diagnozowania aktualnych zagrożeń, zależy bowiem na poznaniu opinii i wymianie poglądów z mieszkańcami w celu zaplanowania działań zapobiegawczych.
Spotkanie odbędzie się 21 marca 2018 r. / środa / o godz. 12.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze przy u. Parkowej 5.
Zainteresowanych zapraszamy do udziału!

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO