obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Modernizacja oddziałów przedszkolnych

modernizacja przedzszkoliGmina Bolków od września 2014 roku realizuje projekt systemowy „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych" w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.
Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, bez wkładu własnego gminy. Jego głównym celem jest podniesienie jakości pracy oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej w Bolkowie oraz Szkole Podstawowej w Kaczorowie, poprzez ich doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci w szczególności 3 i 4 - letnich.


Wartość projektu to 431 880,22 zł, a obejmuje on 3 grupy działań: organizację placów zabaw, dostosowanie pomieszczeń, wyposażenie. Dwa ostatnie etapy zostały już zrealizowane.
Obecnie realizowane są prace związane z doposażeniem placów zabaw, które zgodnie z założeniami projektu powinny zostać ukończone do końca kwietnia 2015 r.
Dla przedszkola w Bolkowie zakupione zostały: zestaw wielofunkcyjny (dwie wieże, dwa podesty, huśtawka podwójna, drabinka pozioma, wejście trap z poręczą, duża wieża sześciokątna z dachem, zjeżdżalnia z tworzywa, wejście po oponach z poręczami, wejście po stopniach z poręczami, belka balansująca, lina do wspinania, kratownica drewniana do wspinania, kratownica z lin); kolejka z wagonem; huśtawka ważka - 4 szt.; „Sklepik" gra ogrodowa (lada, liczydło, tablica z figurami geometrycznymi) ; belka balansująca; tablica ogrodowa do rysowania – 4 szt.; ogrodzenie 160 metrów bieżących (153 cm wysokości).
Dla przedszkola w Kaczorowie zakupiono: zjazd linowy 25 m długości; tor przeszkód (równoważnia, stopki zamocowane na półkolu, słupek, talerzyki zamontowane na słupkach); ogrodzenie części placu zabaw 50 metrów bieżących (153 cm wysokości).
Pod urządzeniami w obu szkołach będzie ułożona bezpieczna nawierzchnia z płyt granulowanych.
Dzięki realizacji powyższego projektu warunki wychowania przedszkolnego w szkołach w Bolkowie i Kaczorowie będą bardziej atrakcyjne dla najmłodszych uczestników procesu wychowawczo – dydaktycznego w naszej gminie.

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO