obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa - kwiecień

kom bezpieczenstwa 4 2015W piątek 10 kwietnia o godz. 13:00 rozpoczęło się posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej.
W posiedzeniu uczestniczyło 6 z 7 członków Komisji, tj.: Paweł Szymański, Bogusława Kałużna, Teresa Ozimek, Iwona Małek, Iwona Niewiadomska i Elżbieta Kramarczuk. Poza stałym składem Komisji w spotkaniu wzięli udział: Tomasz Kita – Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaworze oraz Marzena Spicera – Podinspektor ds. Przeciwpożarowych w Urzędzie Miejskim w Bolkowie.


W porządku posiedzenia znalazły się 2 punkty:
1. Ocena działalności OSP na terenie Gminy Bolków z uwzględnieniem działalności jednostek operacyjno-technicznych i wydatkowanie środków na poszczególne jednostki OSP.
2. Sprawy różne.
Pan Tomasz Kita ocenił działalność jednostek OSP w naszej gminie z punktu widzenia Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. Chwalił m.in. zaangażowanie strażaków w trakcie szkoleń organizowanych przez PSP. Osoby, które podejmują się udziału w kursach zwykle systematycznie na nie uczęszczają i kończą je z pozytywnym wynikiem. Pan Kita zwrócił również uwagę na dużą aktywność naszych jednostek OSP, co obrazują liczne wyjazdy do działań ratowniczych.
Wśród rzeczy, które wymagają uwagi wskazał m.in.: niewystarczający poziom zabezpieczenia operacyjnego Gminy Bolków w jej zachodniej części (co może zmienić się już niedługo w momencie uzyskania pozytywnej decyzji Komendanta Głównego PSP w Warszawie w sprawie włączenia jednostki OSP Stare Rochowice do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego); rozważenie doposażenia w sprzęt hydrauliczny jednostki OSP Kaczorów, a docelowo włączenie jej do KSRG; podjęcie działań zmierzających do wymiany wyeksploatowanych samochodów ratowniczo-gaśniczych; rozważenie doposażenia jednostek OSP w kompletne zestawy odzieży specjalnej, środki ochrony indywidualnej i ekwipunek osobisty oraz sprzęt ratownictwa wodnego.
Ze strony Gminy Bolków ocenę działalności OSP przedstawiła Pani Marzena Spicera. W informacji przekazanej uczestnikom posiedzenia przedstawiła dane (za rok 2014) dotyczące m.in.: stanu osobowego poszczególnych jednostek; ukończonych kursów i wyszkolenia; liczby wyjazdów do zdarzeń; wydatkowania środków finansowych na poszczególne OSP w roku 2014 i planowanych wydatków na rok 2015.

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO