obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

XIII Powiatowe Targi Edukacyjne

targi27 marca 2015 roku w Auli PCKZ i U w Jaworze odbyły się XIII Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze przy współpracy Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Dolnośląska Kurator Oświaty Beata Pawłowicz oraz Starosta Jaworski Stanisław Laskowski. Celem Targów było zaprezentowanie uczniom powiatu jaworskiego dorobku oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i szkół wyższych oraz ofert instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy. Młodzież miała możliwość zbadać swoje preferencje zawodowe, a dorośli wymienić doświadczenia, nawiązać współpracę z nauczycielami, szkołami i wystawcami. Oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor PORE Bogusława Kałużna oraz Starosta Jaworski - Stanisław Laskowski.

 


Dla uczniów klas III gimnazjum na targach zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu: I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, Zespół Szkół Agrobiznesu z Bolkowa.
Swoją ofertę edukacyjną, skierowaną przede wszystkim dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, przygotowały również uczelnie wyższe i policealne, tj. Politechnika Wrocławska Wydział Techniczno-Przyrodniczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości , Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie, Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy, Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze.
Szkoły przedstawiły propozycje kierunków kształcenia na rok szkolny 2015/2016; przygotowały również interesujące ekspozycje, przedstawiające dotychczasowe osiągnięcia uczniów, słuchaczy i studentów, które zachęcały przyszłych uczniów do wyboru najwłaściwszej dla nich szkoły. Przy stoisku Zespołu Szkół Agrobiznesu można było zobaczyć jak wygląda profesjonalne przygotowanie przekąsek z wykorzystaniem ciekłego azotu, była też oczywiście degustacja.
Równocześnie w czasie trwania Targów w szkołach ponadgimnazjalnych organizowane były Dni Otwarte, dzięki którym gimnazjaliści mogli poznać bliżej specyfikę każdej szkoły oraz kierunki kształcenia i ofertę zajęć pozalekcyjnych na rok szkolny 2015/2016. Młodzież korzystała z możliwości bezpośredniego kontaktu, zarówno z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, nauczycielami, jak i dyrekcją danej placówki.
Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród młodzieży, a także nauczycieli powiatu jaworskiego. Dzięki nim, oprócz gimnazjalistów, również młodzież szkół ponadgimnazjalnych mogła zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną. Targi odwiedziło około 800 osób.
W czasie trwania Targów można było posilić się przygotowanym przez organizatorów poczęstunkiem. Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez uzdolnioną młodzież z PCKZ i U w Jaworze.
W XIII Targach Edukacyjnych uczestniczyli zaproszeni goście: Wanda Gołębiowska – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Stanisław Laskowski - Starosta Jaworski, Arkadiusz Baranowski- Wicestarosta Jaworski, Emilian Bera – Burmistrz Jawora, Jacek Machynia– Zastępca Burmistrza Bolkowa, Małgorzata Derkacz - Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy, Beata Janas - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego, Jarosław Simon – Zastępca Dyrektora Urzędu Pracy w Jaworze, Elżbieta Soroka z Gminy Mściwojów, Mariusz Barański – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze, Dorota Subocz – Dyrektor Zespołu Szkół w Jaworze (Medyk) oraz wystawcy, wykładowcy wyższych uczelni, studenci, specjaliści ds. promocji i marketingu, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i nauczyciele.
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze Bogusława Kałużna dziękuje dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom i wszystkim zaproszonym gościom za udział w tegorocznej imprezie. Szczególne podziękowania składa zaś kadrze PORE za pomoc w przygotowaniu XIII TARGÓW EDUKACYJNYCH oraz uczniom i pracownikom PCKZ i U, a przede wszystkim pani Lucynie Buczkowskiej – dyrektorowi PCKZ i U w Jaworze za gościnność i wyrozumiałość.
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze

targitargitargitargitargitargitargitargitargitargitargitargitargitargi

Projekt „Wspieraj lokalnie” przygotował Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych na podstawie oprogramowania PITax.pl Łatwe podatki.

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO