obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

I Forum zawodowe w ZSA

forum ZSAW dzisiejszych czasach coraz wcześniej i bardziej świadomie należy podejmować decyzje dotyczące przyszłej kariery zawodowej. Aby zdobyć wymarzoną pracę trzeba spełnić szereg wymogów i posiadać odpowiednie kwalifikacje. Zespół Szkół Agrobiznesu w Bolkowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży wzbogaca swoją ofertę wprowadzając nowe kierunki kształcenia: Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz Liceum Ogólnokształcące o profilu Bezpieczeństwo Publiczne.
Młodzież powinna jak najwcześniej rozumieć wagę podejmowanych wyborów związanych z dalszą edukacją w związku z tym 3 marca 2015 r. zorganizowaliśmy w nasze szkole FORUM ZAWODOWE, które miało na celu przede wszystkim promowanie kształcenia zawodowego, a przyświecało mu Motto naszej szkoły – „Kształcimy zgodnie z potrzebami rynku pracy". Całe przedsięwzięcie korelowało również z decyzją minister edukacji narodowej, która rok szkolny 2014/2015 ogłosiła ROKIEM SZKOŁY ZAWODOWCÓW.


Krótko po godzinie 9.00 Pani Dyrektor Beata Zalewska dokonała uroczystego otwarcia FORUM i przywitała zaproszonych gości, a wśród nich m.in: Arkadiusza Baranowskiego - Wicestarostę Powiatu Jaworskiego, Jarosława Wrońskiego - Burmistrza Bolkowa, Detę Łuczycką - Prodziekan Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Jarosława Simona - Z-cę Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze. W forum uczestniczyli również lokalni przedsiębiorcy – potencjalni pracodawcy młodzieży.
Dzięki okazanemu zainteresowaniu i wsparciu zaproszonych prelegentów, młodzież dowiedziała się min. jak wyglądają poszczególne branże zawodowe, jakie jest zapotrzebowanie naszego lokalnego rynku pracy, co należy zrobić, aby znaleźć zatrudnienie, czy też jakich pracowników oczekują potencjalni pracodawcy.
W trakcie dyskusji okazało się także, że na rynku pracy brakuje osób z wyuczonym zawodem tzw. „fachowców". Zgodnie z tym co powiedziała Pani Dyrektor Beata Zalewska „szkoły zawodowe to nie szkoły „drugiej kategorii" – to szkoły, które jednocześnie dają wykształcenie ogólne na wysokim poziomie i do tego jeszcze zawód".
Nasza szkoła dąży do poprawienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego. Obrany cel możemy osiągnąć dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy w tym kontekście stają się najważniejszymi partnerami szkół zawodowych oraz udziałowi w projekcie KLASTER EDUKACYJNY STREFY EKONOMICZNEJ MAŁEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, który jest realizowany przez Kamiennogórską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Poza tym w obszarze odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami naszym partnerem został Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, reprezentowany przez Panią Detę Łuczycką. Żywimy nadzieję, że FORUM ZAWODOWE zapoczątkuje owocną współpracę ze wszystkimi zaproszonymi przedstawicielami.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania nastąpiło zwiedzanie stanowisk zawodowych mieszczących się na terenie naszej szkoły, które zostały w profesjonalny sposób przygotowane przez uczniów i nauczycieli.
Mamy nadzieję, że I FORUM ZAWODOWE w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie na długo pozostanie w pamięci gości i stanie się kolejną ważną tradycją naszej placówki.

Autor, Główny organizator i koordynator FORUM: Marta Pancewicz

forum ZSA forum ZSA forum ZSA forum ZSA

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO