obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Bezpieczniki TAURONA w Bolkowie

tauronSzkołę Podstawową w Bolkowie odwiedził Karol Cygański pracownik Tauron Dystrybucja oraz mieszkaniec naszej Gminy. Wizyta była związana z akcją "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka", której celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.


- Dziś przeszkoliłem blisko 100 dzieci, a to dopiero początek. Chciałbym przeszkolić wszystkich uczniów z klas 1-6 w naszej szkole. W trakcie zajęć wyświetlany jest film, podczas którego zadaję pytania, a za każdą prawidłową odpowiedź, dziecko dostaje ciekawy gadżet. Program ma charakter edukacyjny, a więc przede wszystkim prewencyjny. Wierzę, że podniesie to świadomość dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej i pozwoli na uniknięcie sytuacji potencjalnie niebezpiecznych, zagrażających ich zdrowiu i życiu – powiedział Karol Cygański

Dodatkową atrakcją był przyjazd zespołu Pogotowia Energetycznego. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska jak wygląda codzienna praca energetyków oraz miały możliwość przymierzyć hełm ochronny, rękawice lub półbuty elektroizolacyjne.
Wszystkie placówki, w których odbędzie się lekcja edukacyjna na temat bezpiecznego korzystania z prądu, otrzymają Certyfikat potwierdzający ich udział w Programie i zostaną oznaczone na mapie certyfikowanych placówek na stronie internetowej programu.
Bezpieczniki TAURONA „Włącz dla dobra dziecka" patronatem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
Szkołę w Bolkowie do projektu zgłosiła pani Edyta Madurska, która wykazała się ogromnym zaangażowaniem i pomocą w przygotowaniach do przeprowadzenia akcji.

tauron tauron tauron tauron tauron tauron

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO