obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

„Rodzinna pasja” – wernisaż malarski

wernisazW dniu 15 października 2014 roku o godzinie 11:00 rozpoczął się wernisaż malarski pt. „Rodzinna pasja". Organizatorem i zarazem gospodarzem imprezy była Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Bolków.
W budynku biblioteki publicznej wystawione zostały prace malarskie trzech autorów: Pani Anny Barlik (Sady Górne) oraz Panów Czesława Prenety (Wierzchosławice) i Wiesława Podgajnego (Polkowice). Niestety podczas wernisażu nie mógł pojawić się Pan Podgajny. Wśród gości zaproszonych przez Panią Wiolettę Drewniak – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Bolków, oczywiście poza samymi twórcami prac, znaleźli się m.in. Marek Janas – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bolkowie, Adam Łaciuk – Kustosz Zamku w Bolkowie, Eugeniusz Bartków – Sołtys Wierzchosławic, siostra M. Danuta – ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa w Bolkowie.

Na początku wernisażu głos zabrała Pani Wioletta Drewniak, która przedstawiła zgromadzonym gościom autorów obrazów, a następnie podziękowała twórcom za możliwość wystawienia ich dzieł na terenie biblioteki i wręczyła im okolicznościowe dyplomy. Pani Dyrektor podziękowała zgromadzonym gościom za przybycie, a swoim współpracownikom za pomoc w zorganizowaniu całego wydarzenia.
W kolejnej części głos zabrali już autorzy prac. Podziękowali oni Pani Drewniak i pracownikom biblioteki za możliwość pokazania swoich dzieł szerszemu gronu osób.
Pani Anna Barlik jest siostrą Pana Czesława Prenety, natomiast Pan Wiesław Podgajny jest szwagrem obojga rodzeństwa, mężem ich najmłodszej siostry Zenony. Całą trójkę łączą więc ze sobą nie tylko zamiłowanie do malarstwa, ale również więzy rodzinne. Właśnie z tego względu wernisaż nosił nazwę - „Rodzinna pasja".
Autorzy obrazów przyznali, że swoje dzieła tworzą w głównej mierze dla siebie samych. Nie są zainteresowani sprzedażą swoich dzieł, gdyż – jak sami twierdzą – trudno byłoby się im z nimi rozstać na zawsze. Chętnie natomiast udostępniają (wypożyczają) obrazy placówkom publicznym promującym sztukę i kulturę. Poza biblioteką ich prace można obejrzeć w Domu Kultury i na Zamku w Bolkowie, a także w Jeleniej Górze.
Twórcy mają nadzieję zainspirować swoimi pracami młodych ludzi i nakłonić ich do tego żeby spróbowali swoich sił w tworzeniu różnego rodzaju sztuki. Oni sami bowiem zaczynali swoją przygodę z malarstwem już w szkole podstawowej i kontynuują ją do dziś.

wernisaz wernisaz wernisaz

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO