obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

XLIV Sesja Rady Miejskiej w Bolkowie

XLIV Sesja 1W dniu 27 sierpnia 2014 roku o godz. 12:00, w Gminno-Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie odbyła się XLIV Sesja Rady Miejskiej.
W porządku obrót znalazły się m.in. takie punkty jak podsumowanie osiągnięć placówek oświatowych gminy za rok 2013/2014, sprawozdanie z działalności stałych komisji Rady Miejskiej za I półrocze 2014 roku, rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie budżetu na 2014 roku.
Środowa sesja przyciągnęła na salę GMOKSiR liczną grupę mieszkańców Gminy Bolków wraz z ich pociechami. Powodem było wspomniane wyżej podsumowanie osiągnięć placówek oświatowych, przeprowadzone przez radną Panią Bogusławę Kałużną. Radna, w towarzystwie Panów Jarosława Wrońskiego – Burmistrza Bolkowa i Marka Janasa – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bolkowie, wręczała na ręce przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów listy gratulacyjne i drobne upominki. Wyróżnienia przyznawano za osiągnięcia naukowe, sportowe, a także udział w różnego rodzaju konkurach i turniejach. Także wychowawcy i nauczyciele z poszczególnych placówek otrzymali listy gratulacyjne za swój wkład w edukację i wychowanie dzieci. Na koniec podziękowania otrzymali również wszyscy dyrektorzy placówek oświaty (od przedszkolnych po gimnazjum) zlokalizowanych na terenie Gminy Bolków.


Kolejny punkt obrad zapoczątkował Burmistrz Bolkowa, który w swoim wystąpieniu informował wszystkich zgromadzonych o działalności w okresie międzysesyjnym. Był to czas sporej aktywności. Wśród licznych wydarzeń warto wymienić m.in. rozpoczęcie robót związanych z rewitalizacją parku miejskiego, spięcie sieci wodociągowych na linii Sady Dolne-Bolków, ukończenie budowy świetlicy wiejskiej w Kaczorowie, początek prac nad remontem świetlicy wiejskiej w Sadach Dolnych, kwestię utwardzenia nawierzchni bolkowskiego targowiska "Rożek", remont boiska sportowego w Mysłowie.
Ponadto Burmistrz poruszył kwestię kosztownej inwestycji odnowienia bolkowskiego rynku i ratusza miejskiego. Nakłaniał do składania projektów nowego wyglądu centrum naszego miasta. Pojawiła się też możliwość inwestycji z zewnątrz na bolkowskiej Górze Ryszarda. Otóż, jedna z firm pochodząca ze Świnoujścia i prowadząca działalność turystyczno-muzealną wyraziła chęć, aby przyjrzeć się zasypanym na wspomnianej Górze Ryszarda tunelom podziemnym. Jeżeli spełnią one oczekiwania tej firmy, wówczas istnieje duża szansa, że Bolków zostanie włączony do tzw. "Projektu Arado" (tego rodzaju atrakcję można zobaczyć w Kamiennej Górze), który zakłada utworzenie sieci tuneli podziemnych stylizowanych na okres II Wojny Światowej. Stanowiłoby to nie lada atrakcję dla zwiedzających.
Podziękowania od Burmistrza otrzymali wszyscy organizatorzy imprez, które miały w ostatnim czasie miejsce w gminie, tj. Castle Party, dożynek i pozostałych imprez.
Następna część obrad skupiła się na przedstawieniu sprawozdań z działalności stałych komisji Rady Miejskiej z I półrocze 2014 roku, tj. Komisja Rewizyjna; Komisja Budżetu, Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego; Komisja Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Współpracy z Gminami Zagranicznymi; Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska; Komisja Spraw Społecznych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej.
W kwestii rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu na 2014 roku, projekt ten został przyjęty przez radnych jednomyślnie.
Ważnym elementem XLIV Sesji Rady Miejskiej w Bolkowie, był projekt apelu do właściwych organów i podmiotów o odstąpienie od planowanych zmian organizacyjnych Urzędu Pocztowego w Bolkowie mogących skutkować jego likwidacją (o czym szerzej w osobnym artykule). Radni zgodzili się wystosować apel do stosownych władz.

XLIV Sesja 2XLIV Sesja 2XLIV Sesja 2

XLIV Sesja 2 XLIV Sesja 2

Załączniki:
Pobierz plik (gimnazjum.pdf)Gimnazjum[ ]3327 kB
Pobierz plik (Podsumowano osiągnięcia 2013-2014.pdf)Podsumowano osiągnięcia 2013-2014.pdf[ ]49 kB
Pobierz plik (Przedszkole.pdf)Przedszkole.pdf[ ]12884 kB
Pobierz plik (Sesja RM.pdf)Sesja RM.pdf[ ]720 kB
Pobierz plik (sp-bolkow.pdf)SP w Bolkowie[ ]13781 kB
Pobierz plik (sp-kaczorow.pdf)SP w Kaczorowie[ ]1691 kB
Pobierz plik (sp-lipa.pdf)SP w Lipie[ ]9611 kB
Pobierz plik (sp_sady.pdf)SP w Sadach Górnych[ ]3699 kB
Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO