obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

SP Lipa zdobyła IV miejsce w Polsce

spl 01W dniach 04 – 06 czerwca 2019r. drużyna BRD w składzie uczniowskim: Ilona Rozmus (VIII), Marcin Wójtowicz (VIII), Igor Sobczyński (VI) i Jolanta Klimek (VII) wraz z opiekunem – Danutą Zaworską jako Mistrzowie Dolnego Śląska wzięli udział w Finale XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Bochni (woj. małopolskie).


W miejscu zakwaterowania, tj. pięknym hotelu „Bochnia”, uczniowie pisali testy z przepisów ruchu drogowego oraz rozwiązywali tzw. krzyżówki. Po testach nasza szkoła zajęła I miejsce na 17 najlepszych drużyn z całej Polski.
Wielką atrakcją tego Turnieju okazały się konkurencje: rowerowy tor przeszkód i pierwsza pomoc przedmedyczna, bo przeprowadzone zostały pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia, która należy do najstarszych kopalni soli w Europie. Oczywiście zjazd pod ziemię odbył się windami, którymi kiedyś do pracy zjeżdżali górnicy. Nim uczniowie przystąpili do turniejowych zadań, zwiedziliśmy kopalnię Podziemną Trasą Turystyczną z ekspozycją multimedialną. Część trasy pokonaliśmy, jadąc kolejką podziemną, część pieszo. Przewodnik wycieczki zapoznał nas z historią powstania kopalni i odkrycia pokładów soli kamiennej.
Po zwiedzaniu nadszedł czas na zaplanowane w tym dniu konkurencje, po których drużyna z Lipy nadal zajmowała 1 miejsce. W trzecim dniu pobytu pożegnaliśmy Bochnię i pojechaliśmy do pobliskiej miejscowości Mikluszowice. Tam odbyła się ostatnia konkurencja - jazda po miasteczku ruchu drogowego, która sprawiła wielką trudność wielu zawodnikom.
W wyniku końcowej klasyfikacji drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lipie zajęła IV miejsce w Polsce, a indywidualnie – Marcin Wójtowicz został Wicemistrzem Polski, 3 miejsce (też indywidualnie) na podium należało do Ilony Rozmus. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy nocą do swoich domów.

Opiekun drużyny i red.: Danuta Zaworska
..............................................................................................................................................................
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipie dziękuje Rodzicom dzieci oraz Panom Antoniemu Sobczyńskiemu, Leszkowi Sobczyńskiemu za pomoc w przewozie uczniów na kolejne etapy Turnieju i zaangażowanie. Dziękuje Policjantom Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu: asp. sztab. Tomaszowi Słuszniakowi z Wydziału Ruchu Drogowego KWP za zorganizowanie przewozu na Turniej z Wrocławia do Bochni, nadkom. Leszkowi Konefałowi – specjaliście do spraw ruchu drogowego KWP za bezpieczny przewóz oraz za przekazaną uczniom wiedzę nt. prawidłowego i bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach i zaangażowanie podczas konkurencji Turnieju. Dziękuje też Burmistrzowi Bolkowa Grzegorzowi Kucabowi za przewóz uczniów z Wrocławia.


Bogusława Radecka-Bych Dyrektor Szkoły
Podziękowania składają też opiekun drużyny Danuta Zaworska wraz z uczniami.

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO