obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Walne zebranie członków LGD

LGD15 maja w Wądrożu Wielkim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie". W związku z upływem czteroletniej kadencji wszystkich organów Stowarzyszenia podczas zebrania wybrano nowe władze. Na podstawie złożonych rekomendacji członkowie LGD jednogłośnie wybrali zarząd Stowarzyszenia w składzie: Piotr Pieniążek - Prezes Zarządu, Anna Rabska – Wiceprezes, Gabriela Męczyńska – Skarbnik, Małgorzata Świderska - Członek Zarządu. Jednogłośnie przyjęto też kandydatury dotychczasowych członków organu decyzyjnego - Rady LGD, która ukonstytuowała się w następującym składzie: Żaneta Klonowska – przewodnicząca, Zofia Pyż i Marek Janas – wiceprzewodniczący, Marzena Szkutnik – sekretarz, oraz członkowie Anna Zabawa, Elżbieta Stachurska, Kazimierz Rogowski, Grzegorz Rokitnicki, Ewelina Rozpędowska, Sławomir Kosz, Piotr Janczyszyn, Tadeusz Owczarek. Do grona członków Rady dołączyły dwie nowe osoby, z uwagi na swoje bogate doświadczenie w przygotowywaniu i oceny wniosków unijnych - rekomendowane przez Zarząd LGD oraz reprezentowane gminy: Pani Magdalena  Sitarz-Plezia  z Gminy Legnickie Pole oraz Pani Lucyna Ochrombel z Gminy Męcinka.

Mała zmiana nastąpiła w Komisji Rewizyjnej, która po jednogłośnym wyborze kandydatów przez Walne ukonstytuowała się w następującym składzie: Beata Castańeda Trujillo – przewodnicząca komisji, oraz członkowie  Sławomir Maciejczyk i Maciej Zawierucha.

Podczas Walnego zebrania zostało również jednogłośnie zatwierdzone sprawozdanie finansowe i merytoryczne za 2018r.

Najważniejszym tematem spotkania były jednak zmiany Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023, w ramach której zwiększono budżet o bonus w wysokości 11% (czyli 1 100 000 zł) za wysoko osiągnięte wskaźniki za 1 kamień milowy realizowanej strategii w latach 2016-2018 oraz dostosowanie kwot o wnioskowane dodatkowe 200 000 zł do przygotowywanych dwóch projektów współpracy, w tym jednego międzynarodowego.  

Wprowadzone zmiany wraz z wnioskiem o zwiększenie środków muszą teraz zostać zaakceptowane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, co ma nastąpić do końca czerwca 2019r. Wtedy to ze 100-tu procentową pewnością będziemy mogli ogłosić kwoty naborów na rozwój przedsiębiorczości, który planujemy przeprowadzić na przełomie września i października tego roku.

Walne Zebranie poprzedziło spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przedstawienia propozycji zmian w budżecie LSR oraz dotychczasowego wykorzystania środków na wsparcie operacji beneficjentów z obszaru 14 gmin. Do dnia dzisiejszego LGD zorganizowało 14 naborów, a także 3 konkursy grantowe i złożyło do Urzędu Marszałkowskiego 4 operacje własne. W sumie na 10 mln zakontraktowanych mamy już  8 728 836 zł. Jeżeli  otrzymamy obiecany bonus  to limit zaplanowanych  jeszcze na ten rok naborów wyniesie 2 371 164 zł. Wierzymy, że Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniuje nasze zmiany i wniosek o zwiększenie budżetu. To pozwoliłoby nam cieszyć się pulą ogólną na wszystkie działania, w tym koszty bieżące i aktywizację w wysokości 13 mln 750 tys. złotych dla regionu na lata 2016-2023.

 Zarząd LGD ma dodatkowy powód do świętowania – właśnie dziś - 16 maja-  otrzymaliśmy potwierdzenie o zaakceptowaniu przez Zarząd Województwa pierwszego wniosku o płatność za lata 2016-2018. Dzięki sumiennej pracy Biura LGD: Małgorzaty Dubrowskiej, Marty Cieślak oraz Gabrieli Męczyńskiej w najbliższym czasie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaci LGD pierwszą refundację w wysokości 349 965 zł na pokrycie Kosztów bieżących i aktywizacji.

W związku z bardzo zaawansowanymi pracami przy powołaniu Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów i wpisania go do światowej sieci Geoparków UNESCO, podczas spotkania  Pani Ewelina Rozpędowska, Prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego, przedstawiła prezentację dotyczącą procesu i idei geoparku, aby tym samym zwiększać świadomość mieszkańców obszaru – w tym wypadku członków LGD, na temat korzyści i przywilejów, jakie będą mieć mieszkańcy Partnerstwa Kaczawskiego, po pozytywnej ocenie Kapituły UNESCO.

Zarząd LGD bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom Walnego Zebrania za docenienie dotychczasowej pracy i ponowny  wybór oraz za udział w spotkaniu i poświęcenie swojego cennego czasu.

Gabriela Męczyńska

walne lgd 3 walne lgd 3 walne lgd 3

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO