obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Sukces bolkowskiego klubu Taekwon-do Taipan

twdKLUBU TAEKWON-DO TAIPAN – Rekordowe Mistrzostwa na VIII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Taekwon-do Świebodzice 2019

W sobotę 5 stycznia br. w Świebodzicach odbyły się 8 Mistrzostwa Dolnego Śląska Taekwon-do. Zawody zaliczane są do cyklu Pucharu Polski Polskiej Federacji Taekwon-do.

Była to największa jednodniowa impreza Taekwon-do w historii Dolnego Ślaska, a rywalizacja dotyczyła młodzików młodszych (MM 5,6,7,lat), młodzików (M 8,9,10 lat), kadetów (K 11,12,13) juniorów młodszych (JM 14,15,16), juniorów (J 17,18,19), seniorów (S) i super seniorów (SS). Do zawodów podeszło 512 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy rywalizowali na 12 matach. Podczas zmagań doskonale spisali się podopieczni trenerów Rajmunda Felusiaka 5 Dan z Bolkowa. Bolkowscy zawodnicy zdobyli aż 13 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych medali w walkach, układach specjalnych i technikach specjalnych.

- Szczerze mówiąc, najbardziej cieszą mnie medale moich podopiecznych w walkach i to w tych najmłodszych już kategoriach wiekowych. Świadczy to o tym, że mamy doskonale dopracowany proces szkolenia dzieci i to już od 4 roku życia. Nasza najmłodsza zawodniczka ma 3 latka i to jest wyzwanie dla każdego Trenera.

Teraz tylko wystarczy czekać aż podrosną i czekać na niesamowite wyniki w ich dorosłych startach. Cieszyła mnie bardzo wspaniała atmosfera i zabawa jaka towarzyszyła tej ogromnej imprezie i mimo wielkiej rywalizacji nie zatraciliśmy ducha zabawy jakim dla nas jest Taekwon-do. Taekwon-do to przecież z definicji sztuka walki. Inne składowe Taekwon-do jak układy formalne, techniki specjalne, testy siły walka, też są istotne, ale zasady Taekwon-do tj grzeczność i uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola są ponad wszystko. Tego uczymy dzieci od początku.

Trzeba zaznaczyć, że wynik sportowy nie jest dziełem przypadku ponieważ Klub Taekwondo Taipan obchodził w 2018 r. 25 -lecie istnienia. To ogromne 25 letnie doświadczenie pracy z najmłodszymi, a wyniki na tych zawodach to wspaniała prognoza przed Mistrzostwami Polski w Kątach Wrocławskich. Bardzo gratuluję i dziękuję za pomoc wszystkim trenerom (Jarosław Włochal 3 dan, Robert Rutecki 2 dan, Michał Madera 1 dan ,Ewelina Felusiak 1 dan , Magdalena Siwińska 1 cup ), rodzicom, wszystkim sędziom a przede wszystkim zawodnikom Klubu Taipan, którzy wystartowali w tak dużych i wymagających zawodach, dla większości był to debiut, co tym bardziej cieszy.

Jestem z Was wszystkich dumny za sam udział - mówi Rajmund Felusiak 5 Dan główny trener w Klubie Taekwon-do Taipan.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom gminy i życzymy dalszych medali i sukcesów.

Więcej zdjęć na www.taipan.pl lub na Facebooku klubowym.

twd twd twd twd twd twd twd twd twd twd twd twd

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO