obrazek Opuść wersję dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

Dobiegła końca budowa sieci kanalizacyjnej realizowanej w ramach projektu ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sady Dolne i Sady Górne”.

kanaliza 2018 05Gmina Bolków na realizację zadania "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sady Dolne i Sady Górne" otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach w Ramach Działania 4.2 Gospodarka wodno-ściekowa, Priorytetu 4 Środowisko i Zasoby Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Uczczono 100- lecie odzyskania Niepodległości

sn2018 08„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków- Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”, czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 Rokiem Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin” głosi uchwała. W celu uczczenia tej jakże ważnej rocznicy, na terenie gminy Bolków odbyło kilka uroczystośc.

Czytaj więcej...

Sesja XLIX-2018

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Bolkowie w kadencji 2014-2018.

SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX SesjaXLIX

Dzień seniora

dzs 23Wiek dojrzały- to wiek, w którym jeszcze ciągle jesteśmy młodzi, ale już ze znacznie większym wysiłkiem” (Janina Ipohorska).

Seniorzy z gminy Bolków i nie tylko, 17 października wspólnie świętowali swój dzień- Dzień Seniora. Na tak znamienite święto przybyło wielu gości. Z ust zaproszonych popłynęły ciepłe słowa i życzenia. Podczas uroczystości wyróżniono „Super Seniorów”, którzy ukończyli w tym roku 80 i 85 lat. Po czym przy akompaniamencie zespołu „Bolkowianie” wspólnie zaśpiewano „100 lat”. Następnie były już tylko tańce i dobra zabawa.

Czytaj więcej...

Ślubowanie w ZSiP

zsip 01Dnia 12 października bieżącego roku w Zespole Szkół i Placówek obchodzono Dzień Edukacji Narodowej połączony z uroczystością ślubowania klas pierwszych. W apelu wzięli udział nauczyciele i uczniowie placówki oraz zaproszeni goście. Po ślubowaniu rozpoczęła się część artystyczna. Następnie uczniowie wręczyli Dyrektor własnoręcznie wykonany tort.

Czytaj więcej...

Dąb niepodległości

dab 0115 październik br. w Parku Miejskim w Bolkowie został posadzony „Dąb Niepodległości”. W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu zainicjowała akcję sadzenia na Dolnym Śląsku „100 dębów na 100- lecie odzyskania Niepodległości”. Na tę uroczystość Nadleśnictwo Jawor wraz z Gminą Bolków wspólnie przystąpili do akcji sadzenia dębu. W pierwszej kolejności za łopatę chwyciły dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP, następnie Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński wraz z Nadleśniczym Piotrem Wierzbickim w dalszej kolejności członkowie Związku Kombatantów i Związku Sybiraków, Przewodniczący Rady Miejskiej i Radna Rady Powiatu oraz pracownicy Nadleśnictwa Jawor. Obok drzewa umieszczono pamiątkową tabliczkę z informacją, że zostało posadzone dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

Bierzmowanie

bmow 05Dnia 12 października br. w kościele pw. Świętej Jadwigi odbyło się Bierzmowanie młodzieży z gminy Bolków. Uroczystości przewodniczył ks. Biskup Ignacy Dec.

Czytaj więcej...

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

den 32Podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Bolkowie miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci ślubowały sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość. Aktu pasowania dokonał Dyrektor Szkoły Sławomir Kałużny. Uroczystości towarzyszył program artystyczny przygotowany przez bohaterów dnia oraz młodszych kolegów i koleżanki z Oddziału Przedszkolnego przy SP oraz Przedszkola Samorządowego. Ta symboliczna chwila przyjęcia w poczet pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Bolkowie na zawsze pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodzin.

Składamy życzenia dobrych wyników w nauce oraz samej przyjemności z czerpania wiedzy.

Czytaj więcej...

4 Międzynarodowa Konferencja Regionalistów

konferencjaW piątek odbyła się w bolkowskim domu kultury 4 Międzynarodowa Konferencja Regionalistów, Historyków, Kronikarzy i Regionalistów po obu stronach Doliny Bobru na Dolnym Śląsku. Uczestniczyło w niej kilkunastu historyków z Niemiec oraz z Polski. W programie dnia bolkowskiego znalazły się wykłady "Skarb z Dębrznika" Przemysława Burhardta z Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze oraz Marka Janasa na temat "Epitafia w kościołach w Sadach Górnych, Wolbromku i Świnach jako przykłady śląskiego dziedzictwa kulturowego w gminie Bolków". Po części wykładowej uczestnicy udali się na zwiedzanie omówionych wcześniej obiektów. Największe wrażenie zrobił na uczestnikach kościół w Sadach Górnych i jego mauzoleum rodziny von Tschirnhaus. Mistrzostwo wykonania w białym piaskowcu postaci rycerzy, kobiet i dzieci podziwiało niewielu mieszkańców naszej gminy, a warto! Dodatkowym zaskoczeniem było odkrycie w wieży metalowej trumny ozdobionej inskrypcjami i namalowanymi tarczami herbowymi. Wieczorem biesiadę na zamku umilił śpiewem zespół folklorystyczny "Bolkowianie". Towarzystwo Miłośników Bolkowa dziękuje za pomoc w organizacji konferencji Burmistrzowi Bolkowa panu Jarosławowi Wrońskiemu, Bogusławowi Krukowskiemu- Dyrektorowi MGOKSiR, Adamowi Łaciukowi za dostarczenie fachowych tekstów pomocnych w przygotowaniu prelekcji oraz zespołowi "Bolkowianie".

(TMB)

Czytaj więcej...

100 WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW, 100 CERTYFIKATÓW NA 100 ROCZNICĘ DLA NIEPODLEGŁEJ

gala kopiaJuż po raz siódmy podczas Sesji Rady Miejskiej w Bolkowie podsumowano osiągnięcia dzieci i młodzieży z przedszkola i szkół Gminy Bolków za miniony rok szkolny. Podczas uroczystej XLVIII Sesji Rady Miejskiej w Bolkowie 29 września mówiliśmy o sukcesach dzieci i młodzieży, a więc o tym co jest celem działania nas wszystkich: dyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców, władz lokalnych, instytucji zewnętrznych. W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie placówek oświatowych Gminy Bolków brali udział w różnorodnych konkursach w dziedzinie przedmiotów ścisłych, humanistyki, a także działalności plastycznej i sportowej organizowanych na etapie gminnym, powiatowym, regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Podczas niezwykłej Sesji Rady Miejskiej w Bolkowie wręczono 100 listów gratulacyjnych dla 100 wyróżnionych uczniów za wysokie osiągnięcia na 100 rocznicę dla Niepodległej oraz listy gratulacyjne dla nauczycieli za pracę nad pełnym rozwojem młodego człowieka i wykorzystaniem wszystkich tkwiących w nim talentów. Uroczyście uhonorowano dzieci i młodzież oraz nauczycieli z poszczególnych placówek: z Przedszkola Samorządowego w Bolkowie, ze Szkoły Podstawowej w Lipie, Kaczorowie, Bolkowie, Sadach Górnych.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO