obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Nocna wichura

W związku z wystąpieniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, które miały miejsce w dniach 29-30 listopada br. na terenie Gminy Bolków doszło do następujących zdarzeń:

 1. Trzy interwencje związane z uszkodzonymi drzewami w miejscowości Stare Rochowice - w zdarzeniu brała udział jednostka OSP w Starych Rochowicach i JRG w Jaworze.
 2. Dwie akcje odnoście zawalonych drzew w miejscowości Nowe Rochowice, w których udział brały: OSP w Kaczorowie i JRG w Jaworze.
 3. Dwa zdarzenia do drzew w miejscowości Lipa, do których zostały zadysponowane:  OSP w Lipie, OSP w Mysłowie i JRG w Jaworze.
 4. Trzy wyjazdy również dotyczące uszkodzonych drzew w miejscowości Mysłów, do których wyjechały jednostki z OSP w Kaczorowie, OSP w Mysłowie, JRG w Jaworze i JRG w Jeleniej Górze.
 5. Kolejne dwie interwencje miały miejsce w miejscowości Kaczorów, w której zostały połamane drzewa na cmentarzu i przy drodze wojewódzkiej. Udział brała jednostka OSP z Kaczorowa.
 6. Jeden wyjazd do zawalonego drzewa w Wierzchosławicach przy udziale jednostki OSP w Bolkowie i JRG w Jaworze.
 7. Dwie interwencje, dotyczące uszkodzonych drzew w Jastrowcu. Udział w zdarzeniu brały jednostki OSP w Starych Rochowicach, JRG w Jaworze i OSP w Pogwizdowie.
 8. W miejscowości Sady Górne drzewo przygniotło linie energetyczne oraz został uszkodzony dach w domu wielorodzinnym. Do działań tych zadysponowano OSP w Bolkowie, OSP w Starych Rochowicach i JRG w Jaworze.
 9. W Sadach Dolnych doszło do pożaru sadzy w kominie, został uszkodzony słup telefoniczny oraz doszło do wypadku samochodu ciężarowego. W akcjach tych brały udział: OSP w Starych Rochowicach, OSP w Dobromierzu, JRG w Jaworze, JRG w Świebodzicach,
 10. W Bolkowie przy ulicy Jeleniogórskiej zostało uszkodzone drzewo, do którego interweniowały jednostki: OSP w Kaczorowie, OSP w Starych Rochowicach, OSP w Bolkowie, OSP w Mysłowie, JRG Świebodzice.

Na chwilę obecną sytuacja została opanowana. W najbliższych dniach zostaną podjęte działania związane z naprawą uszkodzonego mienia.

W związku z dużą ilością zdarzeń czas oczekiwania na przyjazd jednoski OSP może się wydłużyć. Dlatego proszę mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Składam podziękowania druhom z jednostek OSP za dyspozycyjność, gotowość bojową i pomoc którą udzielają poszkodowanym.

Burmistrz Bolkowa
Grzegorz Kucab

wichura1 wichura1 wichura1 wichura1

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO