obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

Koniec roku szkolnego w przedszkolu

zkrszk 01Z wielką pompą odbyło się zakończenie roku szkolnego w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bolkowie. Uroczystość podzielono na dwie części. W pierwszej kolejności rok szkolny pożegnały 3 i 4 latki. Następnie zaprezentowały się 5 i 6 latki. Były wiersze, piosenki i taniec. Wspaniałą grą aktorską zachwycili rodzice, którzy odgrywali scenki ze znanych bajek. Natomiast starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie oraz taneczne. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców oraz osób zaangażowanych w działania na rzecz placówki. Jak co roku Burmistrz Bolkowa uczestniczył w uroczystości, nie zapominając o najmłodszych, których obdarował słodkościami. Z ust zaproszonych gości popłynęły ciepłe życzenia dobrego odpoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

Renowancja pokrycia asfaltowego boiska ul. 1- go Maja w Bolkowie.

boisko 1 maja 01 boisko 1 maja 01 boisko 1 maja 01 boisko 1 maja 01

Umowa na rewitalizację rynku podpisana

rynek podpisanie umowy mDnia 18 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Bolkowie miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą zadania pn. „Przebudowa nawierzchni zabytkowego rynku w Bolkowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej nr 6 „Infrastruktura spójności społecznej”; Działania nr 6.3 „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów”; Poddziałania 6.3.1 „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów- konkursy horyzontalne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Do przetargu wpłynęły dwie oferty, z czego najkorzystniejszą okazała się oferta złożona przez Konsorcjum firm: Lider- Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „Steinbudex- J.M.” ze Świdnicy przy partnerstwie Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego „DROG- ZIEM” ze Strzegomia. Wartość inwestycji wynosi 10 213 583,85 zł brutto.

Inwestycja swoim zakresem obejmuje:

• Wymianę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej;

• Wymianę przyłączy wodociągowych, przyłączy kanalizacji sanitarnej i przyłączy kanalizacji deszczowej;

• Wymianę i rozbudowę oświetlenia płyty rynku. Lampy zostaną wymienione tylko w części Rynku na nowe z oprawami LED ze stylistyką podobną do obecnych;

• Budowę sieci kablowej monitoringu wizyjnego;

• Wymianę nawierzchni dróg, chodników i placów;

• Odtworzenie dawnego układu architektonicznego w obrębie płyty rynku, zmianę obszaru trawników, przebudowanie i renowację elementów architektonicznych;

• Wyposażenie przestrzeni w nowe elementy małej architektury;

• Uporządkowanie zieleni zarówno wysokiej jak i niskiej, poprzez dokonanie wycinki i przesadzeń istniejącej roślinności oraz dokonanie nowych nasadzeń;

• Likwidację istniejącego zbiornika na nieczystości ciekłe zlokalizowanego w północnej części Rynku. Likwidacja polegać będzie na całkowitym rozebraniu konstrukcji zbiornika, usunięciu jego elementów, wypełnieniu gruntem niewysadzinowym utworzonego wykopu, a następnie zagęszczeniu i wyrównaniu terenu;

• Dokonanie rozbiórki i usunięcia dotychczas istniejących kanałów ogólnospławnych, deszczowych i sanitarnych na terenie objętym obszarem opracowania.

Na początek lipca przewidziane jest rozpoczęcie prac budowlanych.

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor 800

Gmina Bolków – RPO WD 5 : 0

enter imageKolejna dobra wiadomość dotycząca środków unijnych dotarła do Bolkowa. Nasza gmina znalazła się na drugim miejscu listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach naboru dotyczącego rozwoju szeroko rozumianych e – usług w administracji.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że jest to piąty wniosek, na który Gmina Bolków otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zaplanowanego na lata 2014-2020. Wcześniej w ramach obecnego programowania zdobyliśmy wsparcie na: przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Sienkiewicza (ok. 300 000 zł), remont byłego kościoła ewangelickiego (ponad 5,5 mln zł), budowa kanalizacji w Sadach Dolnych i Sadach Górnych (ponad 11,5 mln zł) oraz rewitalizacja rynku w Bolkowie (ok. 7,4 mln zł). Razem z otrzymanym właśnie dofinansowaniem w wysokości ponad 550 000 zł stanowi to kwotę 25 250 000 zł środków zewnętrznych przeznaczonych na działania inwestycyjne w gminie. Takiego sukcesu nikt się nie spodziewał. Na pięć przygotowanych przez pracowników urzędu i złożonych wniosków o środki unijne wszystkie otrzymały wsparcie, pomimo tego, że jak zawsze konkurencja pomiędzy potencjalnymi beneficjentami była duża i wielu wnioskodawców unijnych pieniędzy nie otrzymało.

Czytaj więcej...

Kolejny sprzęt dla OSP

osp 06 01W dniu 14 czerwca, o godz. 13.00, w Urzędzie Miejskim w Bolkowie odbyło się przekazanie nabytych urządzeń i wyposażenia ratowniczego dla jednostek OSP z terenu gminy Bolków, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Zadanie to „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Zgodnie z rekomendacją zespołu weryfikującego wniosek, wyposażenie dotyczyło następujących jednostek i asortymentu:

- OSP w Sadach Dolnych - klucz pediatryczny - 1 szt

- OSP w Mysłowie - zestaw osłon do poduszek powietrznych w pojazdach - 1 szt

- OSP w Kaczorowie - torba ratownicza PSP R1 wraz z szynami Kramera oraz deską ortopedyczną - 1 zestaw

Czytaj więcej...

Dni Bolkowa 2018

dniDni Bolkowa już za nami. Dwudniowy maraton atrakcji przygotowany przez Gminno- Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji sprawił, że niezliczona ilość mieszkańców i przyjezdnych odwiedziła Bolków i OWŚ, gdzie odbywała się impreza. Sobotnie koncerty rozpoczęły obchody Dni Miasta. W pierwszej kolejności na scenie zadebiutował „Młody Pe” mieszkaniec Sadów Dolnych. Następnie wystąpiła grupa „Plac Zabaw”. Kolejni wykonawcy, którzy zaprezentowali się na bolkowskiej scenie to „Harlem”. Gwiazdą wieczoru była grupa „After Party”. DJ KRISS & DJ MAZI zachęcali publiczność do wspólnej zabawy podczas dyskoteki. Niedziela to „Święto miodu i produktu regionalnego”. Rozpoczęto je kiermaszem produktów pszczelich połączonych z wystawą sprzętu pszczelarskiego. Część artystyczna wystartowała o godz. 15.00 występem dzieci z Przedszkola Samorządowego w inscenizacji pt. „Rok Niepodległej”. Następnie publiczność podziwiała występ zespołu tanecznego „Gwiazdeczki” . Trzecioklasiści ze szkoły podstawowej w Bolkowie zaprezentowali piosenkę „Wakacje”, a grupa „Happy one” taniec. Kolejnym punktem programu był pokaz tańca w wykonaniu grup z K Dance Studio. Na scenie tego dnia zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe: „Echo”, „Iskierka”, „Bolkowianie” oraz „Lipowianie”. Wieczorem wystąpił zespół „Radykalna wieś”, a gwiazdą na niedzielę była grupa „MEJK”. Zabawę taneczną poprowadził DJ DAREK.

Czytaj więcej...

Dzień dziecka 2018

dziendziecka1 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Bolkowie odbył się Gminny dzień Dziecka. Pogoda dopisała, a dzieci z całej gminy nie zawiodły i licznie przybyły. Obchody pełne były atrakcji oraz dobrej zabawy, o którą zadbali Burmistrz Bolkowa wraz z Radą Rodziców przy SP Bolków. Można było m.in. skorzystać z warsztatów tańca, wziąć udział w konkurencji przeciągania liny, czytania, karaoke, poznać podstawy gry w szachy, postrzelać, skakać na dmuchawcach, zagrać w tenisa stołowego oraz skorzystać z wielu innych rzeczy przygotowanych specjalnie na ten dzień. Wszystkie atrakcji i konkurencje budziły wiele emocji. Był to dzień pełen niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu.

Czytaj więcej...

70-lecie klubu Sportowego Piast Bolków

piast 09

Najpierw wygrany mecz i awans drużyny MGLKS PIAST Bolków do klasy okręgowej, rozpoczęły jubileusz 70- lecia powstania klubu. Do klasy okręgowej drużyna wraca po 10 latach to jeszcze jeden powód do hucznego świętowania. Po zwycięstwie na płycie boiska zostały wręczona pamiątkowe dyplomy i koszulki dla zasłużonych działaczy i przyjaciół PIASTA. Podczas uroczystego wręczania wyróżnień prezes klubu Jerzy Krzewiniak zwracał szczególną uwagę na ludzi, którzy wpisali się w historię MG LKS PIAST Bolków, dawnych Zjednoczonych. Podziękowania skierowane zostały również do kibiców , którzy zawsze wiernie towarzyszą i wspierają swoją drużynę.

Czytaj więcej...

Galeria Światła

gal 06Podczas Nocy Muzeów, która miała miejsce 2 czerwca br. na Zamku Bolków prawdziwą transformację przeżyły średniowieczne mury i dziedzińce, a to za sprawą „Galerii Światła” wykonanej przez TAURON Dystrybucja. Tuż po zmroku zamkowe wzgórze zmieniło się w prawdziwą plenerową Galerię Światła.

Czytaj więcej...

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

Tradycją jest, że w maju w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków odbywa się „Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski”. W tym roku już po raz 13 spotkały się dzieci z przedszkoli całej gminy, żeby zaprezentować wiersze o bardzo bliskiej im tematyce – „Z życia przedszkolaka”.

Jury w składzie : Marta Krawczyk, Czesława Kucharska, Małgorzata Tokarska-Mazur po wysłuchaniu pięknych recytacji małych artystów postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii 3 i 4-latki:

I miejsce - Maja Adamczyk

II miejsce – Aleksander Szczygieł

III miejsce – Agnieszka Morys

W kategorii 5 i 6-latki:

I miejsce – Zuzanna Boczula

II miejsce – Emilia Szymaniak

III miejsce – Dorota Tomasik

Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy: Martyna Bielec, Hana Cinkl, Filip Dzikowski, Karol Jędrzejczyk, Oliwia Kowalska, Hanna Łuczkowiec, Lilianna Prokop, Lena Kosek, Oliwia Smaza, Laura Szumczyk, Maja Żurowska, Karolina Ficner, Lena Grzelak, Marysia Guzowska, Mateusz Klusek, Maja Krawczuk, Nikola Makowska, Milena Nazarko, Monika Pachelska, Lena Sas otrzymali dyplomy oraz książki.

IMG 1164 IMG 1169 IMG 1169 IMG 1171IMG 1174 IMG 1179 IMG 1185 IMG 1187 IMG 1190 IMG 1193 IMG 1198 IMG 1202 IMG 1205 IMG 1209 IMG 1211 IMG 1214 IMG 1217 IMG 1221  IMG 1222  IMG 1226 IMG 1229 IMG 1230 IMG 1234 IMG 1237 IMG 1239 IMG 1242 IMG 1245 IMG 1247 IMG 1252 IMG 1266IMG 1268IMG 1271  IMG 1272 IMG 1273 IMG 1276 IMG 1286

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO