obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

Będzie nowy sprzęt dla straży

PSPR1zdeskaDzięki przygotowanemu w Ministerstwie Sprawiedliwości programowi finansowanemu z Funduszu Sprawiedliwości, do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu będą mogły pomagać poszkodowanym, tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

Czytaj więcej...

Prace konserwatorskie przy organach

prospekt organowyUchwałą nr 3/XI/2018 Rady Stowarzyszenia „Lokalna Grupa działania Partnerstwo Kaczawskie” w sprawie przyjęcia listy operacji wybranych do dofinansowania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 znalazł się również projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jadwigi w Bolkowie. Do konkursu z zakresu Zachowania dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego regionu zgłoszono 27 wniosków, spośród których 26 zostało wybranych do finansowania. Po weryfikacji Zarządu Województwa Dolnośląskiego, która powinna się zakończyć w sierpniu br. zostaną rozdysponowane środki. Bolkowska parafia przy pomocy pracownika Urzędu Miejskiego złożyła wniosek na kwotę 66.410,00 zł na „Prace konserwatorskie przy zabytkowych organach w kościele parafialnym p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie.

Wymiana sieci gazowej na ul. Reymonta w Bolkowie

gaz reymonta2Rozpoczęły się prace związane z wymianą sieci gazowej na ul. Reymonta w Bolkowie. Kolejnym planowanym na rok 2019 etapem jest: wymiana sieci wodno- kanalizacyjnej, wymiana oświetlenia drogowego, uporządkowanie terenów zielonych, przebudowa nawierzchni z kostki granitowej. Kosztorysowa wartość inwestycji to kwota 4.564.851,39 zł.

Są pieniądze na remont drogi do Radzimowic

radzimowice droga 425Gmina Bolków otrzymała kolejną promesę w wysokości 336.900,00 zł na realizację zadania pn. „Przebudowa nawierzchni drogi gminnej nr 112410 D do Radzimowic”. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Będzie nowy plac manewrowy

plac manewrowyMinister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył przedstawicielom 37 samorządów z Dolnego Śląska promesy o wartości ponad 35 mln zł na realizację 47 zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ministrowi towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Naprawa tego, co zostało zniszczone oraz możliwe ograniczenie skutków potencjalnych zagrożeń związanych z wystąpieniem klęsk żywiołowych mają dla Rządu RP ogromne znaczenie, przy czym administracja rządowa i wojewódzka starają się nadrobić zaległości sięgające 2010 roku – podsumowuje Wojewoda Dolnośląski.

Gmina Bolków otrzymała 71.080,00 zł na "Przebudowę placu manewrowego wraz z przejściem do Szkoły Podstawowej w Bolkowie".

Są kolejne pieniądze dla Gminy Bolków

krysiaGminie Bolków udało się pozyskać kolejne środki, tym razem jest to kwota rzędu 136.000,00 zł, która częściowo zostanie przeznaczona na doposażenie terenu rekreacyjnego „Krysia” przy ul. Wysokogórskiej w Bolkowie. Pozostała część środków pójdzie na wymianę nawierzchni asfaltowej na boisku przy ul. 1-go Maja. Dotacja celowa pochodzi z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2018. Do konkursu przystąpiło 96 gmin. Po ocenie formalnej 87 gmin zakwalifikowało się do oceny merytorycznej. Następnie powstała lista rankingowa. Środki z budżetu województwa w wysokości 3 mln zł pozwoliły na udzielenie dotacji 24 gminom, m.in. Gminie Bolków.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Zuzanną

zuzannaDnia 12.04.2018 r. w bibliotece miejskiej w Bolkowie odbyło się spotkanie z Zuzanną Madurską, początkującą autorką poezji. Jak sama mówi zaczęła swoją przygodę z poezją już w przedszkolu, gdy układała proste, jeszcze nieporadne rymowanki. Obecnie ma już na swoim koncie nagrody w ogólnopolskich konkursach poetyckich, oraz jest laureatką 34 Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. W. Chotomskiej w kategorii „Poezja- gimnazjum”.

Czytaj więcej...

Posiedzenie komisji rewizyjnej - kwiecień 2018

komisja rewizyjna 12 kwietnia br. miało miejsce posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Podczas obrad kontrolowano dochody i wydatkowanie środków na działalność oczyszczalni ścieków w Wolbromku za rok 2017.

Ponad 100 przewodników turystycznych z Dolnego Śląska odwiedziło Bolków

turysty 4115 kwietnia br. w Domu Kultury w Bolkowie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Bolkowa odbyło się uroczyste otwarcie sezonu turystycznego przewodników. Organizatorami imprezy była Dolnośląska Federacja Przewodników, Klub Przewodników Dolnośląskich i Sudeckich przy O/PTTK Wrocław, GMOKS i R oraz Urząd Miejski w Bolkowie. Przybyli tu przewodnicy z: Wrocławia, Legnicy, Lądka Zdrój, Kłodzka, Kudowy Zdrój, Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Szczawna Zdrój, Świdnicy, Brzegu, Bolkowa oraz wielu innych miejscowości. Najpierw w godzinach rannych odbyło się spotkanie wszystkich zainteresowanych w GMOKS i R, w którym uczestniczył Burmistrz Bolkowa, zachęcając przybyłych gości do częstego odwiedzania naszego miasta. Podczas prezentacji wspomniał o wielu atrakcjach turystycznych w gminie, m.in. Bolkowskiej Krainie Zamków. Nie omieszkał również zaprezentować wizualizacji bolkowskiego Rynku oraz nowej galerii historycznej. Głos zabrali również Prezes Klubu Przewodników Dolnośląskich i Sudeckich przy oddziale Wrocławskim PTTK Tomasz Lesiów oraz Ks. Profesor Józef Pater Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu, duszpasterz przewodników turystycznych Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny. Dyrektor Domu Kultury zaprezentował imprezę Castle Party, natomiast Zbigniew Nowicki pokazał podziemia pod Górą Ryszarda oraz przedstawił plany na nadchodzące lata. Kolejnym punktem programu było wręczenie przez Burmistrza Bolkowa oraz Grzegorza Bednarskiego (działacz Klubu Przewodników Dolnośląskich i Sudeckich) pamiątkowych materiałów promocyjnych z Bolkowa.

Czytaj więcej...

Dzień inwalidy

inwalidySeniorzy z powiatu jaworskiego mieli okazję wspólnie świętować w bolkowskim Domu Kultury. Powodem spotkania był Światowy Dzień Inwalidy, który organizowany jest tu co roku. Z okazji obchodów Dnia Inwalidy na ręce nowego Prezesa Tadeusza Poczty przybyli goście złożyli upominki. Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, niesłabnącej energii do działania przekazali przedstawiciele władz samorządowych w osobach Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Majtczak oraz Burmistrza Bolkowa Jarosława Wrońskiego.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO