obrazek Opuść wersję dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

"Tym razem głosuję"- ogólnoeuropejska kampania pro-frekwencyjna

flaga ueSzanowni Państwo,
Wybory europejskie już za chwilę. Frekwencja wyborcza w naszym kraju jest jedną z najniższych w Europie. W maju 2014 r. do urn poszło zaledwie 23,83 proc. osób uprawnionych do głosowania. Zachęcamy do głosowania i obejrzenia filmiku pod hasłem „tym razem głosuję” – ogólnoeuropejska kampania pro-frekwencyjna prowadzona przez obywateli UE

– na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/komisjaeuropejska/videos/296287587967707/

– na Twitterze pod linkiem https://twitter.com/EUinWroclaw/status/1130495426547847169

– na YouTubie – https://youtu.be/irUvBZnmhnI

XIV Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

konk rec 0435 uczestników deklamowało wiersze o muzyce podczas XIV Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Bolków. Mali mówcy prawie przez godzinę odważnie recytowali przygotowane wiersze. Jury jak co roku miało duże problemy z wybraniem najlepszych, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Ocenie poddana została interpretacja wiersza, dobór odpowiedniego repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika oraz ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj więcej...

Bolkowianie na Przeglądzie Ludowych Zespołów

Bokowianie pzl„Bolkowianie” zaśpiewali podczas Przeglądu Ludowych Zespołów XXIV Edycji „Śpiewania nad wodą” w Mietkowie. Dolnośląskie święto folkloru odbyło się 18 i 19 maja nad jeziorem mietkowskim. W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło 30 zespołów ludowych. Przegląd był okazją do konfrontacji dorobku artystycznego oraz wymiany doświadczeń zespołów działających w gminach i powiatach z całego kraju. Impreza była także okazją do promocji twórczości i dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych.

Turniej tenisa stołowego

ttsW niedzielę 19 maja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bolkowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego „II Memoriał Pawła Korusa”, którego organizatorem był Klub Tenisa Stołowego Wolbromek. Przy pingpongowych stołach zagrali zawodnicy w różnym wielu. Do turnieju zgłosiło się 40 uczestników, został rozegrany w trzech kategoriach: Junior, Open oraz VIP. W sportowych zmaganiach wziął udział również Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab, który zmierzył się z Wójtem Gminy Dobromierz Jerzym Ulbinem. Zawodnicy zacięcie rywalizowali o tytuł najlepszych i pierwsze miejsca. Zdobywcy najwyższych miejsc otrzymali Puchary, nagrody i dyplomy.

Czytaj więcej...

Marsz z Zamkiem w tle

mzztPonad 150 osób wzięło udział w VIII Marszu na orientację „Z zamkiem w tle”, który odbył się 18 maja w Płoninie. Organizatorem przedsięwzięcia był Gminno Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie przy pomocy Wiesława Drewniaka, odpowiedzialnego za budowę tras. Rolę sędziego głównego objął Wojciech Król przy wsparciu sędziego Tadeusza Sławińskiego. Uczestnicy imprezy mogli wystartować w jednej z sześciu kategorii. TE- zgodnie ze składem ustalonym przez Dolnośląską Komisję InO, TS- seniorzy, TJ- juniorzy, TM- urodzenie 2003-2005, TD- dzieci urodzone od 2006 i młodsze oraz TP- początkujący. Celem imprezy, która na terenie gminy Bolków odbyła się już po raz ósmy jest upowszechnianie turystycznych marszów na orientację, kształtowanie zdrowego stylu życia, prezentacja walorów krajoznawczych Gminy Bolków oraz rozegranie III rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab, który uhonorował nagrodą najmłodszą uczestniczkę. Po podliczeniu wyników odbyło się oficjalne zakończenie imprezy i wręczenie nagród, medali i pamiątkowych dyplomów.

Uczestnikom towarzyszyła przyjazna, sportowa atmosfera i świetna zabawa.

Czytaj więcej...

Informaja o zmaknięciu odcinka drogi Wierzchosławice-Kaczorów

W nawiązaniu do pisma Starosty Jaworskiego, Urząd Miejski w Bolkowie informuje, że od dnia 28 maja 2019 r. odcinek drogi powiatowej nr 2789D relacji Wierzchosławice – Kaczorów zostanie zamknięty ze względu na bardzo zły stan nawierzchni na odcinku Wierzchosławiczki – Pastewnik.

Mieszkaniec gminy Bolków laureatem Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

bezp gospMieszkaniec gminy Bolków Pan Roman Podkówka z Sadów Dolnych w obecności Burmistrza Bolkowa Grzegorza Kucaba, 15 maja br. odebrał nagrodę za zdobycie II miejsca w XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne etap regionalny. Pan Roman Podkówka prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 43 ha o profilu – produkcja mieszana chów i hodowla zwierząt.

Czytaj więcej...

Walne zebranie członków LGD

LGD15 maja w Wądrożu Wielkim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie". W związku z upływem czteroletniej kadencji wszystkich organów Stowarzyszenia podczas zebrania wybrano nowe władze. Na podstawie złożonych rekomendacji członkowie LGD jednogłośnie wybrali zarząd Stowarzyszenia w składzie: Piotr Pieniążek - Prezes Zarządu, Anna Rabska – Wiceprezes, Gabriela Męczyńska – Skarbnik, Małgorzata Świderska - Członek Zarządu. Jednogłośnie przyjęto też kandydatury dotychczasowych członków organu decyzyjnego - Rady LGD, która ukonstytuowała się w następującym składzie: Żaneta Klonowska – przewodnicząca, Zofia Pyż i Marek Janas – wiceprzewodniczący, Marzena Szkutnik – sekretarz, oraz członkowie Anna Zabawa, Elżbieta Stachurska, Kazimierz Rogowski, Grzegorz Rokitnicki, Ewelina Rozpędowska, Sławomir Kosz, Piotr Janczyszyn, Tadeusz Owczarek. Do grona członków Rady dołączyły dwie nowe osoby, z uwagi na swoje bogate doświadczenie w przygotowywaniu i oceny wniosków unijnych - rekomendowane przez Zarząd LGD oraz reprezentowane gminy: Pani Magdalena  Sitarz-Plezia  z Gminy Legnickie Pole oraz Pani Lucyna Ochrombel z Gminy Męcinka.

Czytaj więcej...

Nowe oświetlenie na Wzgórzu Ryszarda

oswietlenie1Od pewnego czasu możemy pochwalić się nowym, ledowym oświetleniem na Wzgórzu Ryszarda w Bolkowie.

Obecnie testowana jest jego trwałość, a gdy wszystko się sprawdzi, to kolejne ulice Bolkowa zyskają nowoczesne, wydajne i oszczędne lampy.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO