obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

Kalendarium

Marzec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Newsletter

Wydarzenia

Koncert Kolęd

koledyPonad godzinny „5 Jubileuszowy Koncert Kolędowy” w wykonaniu scholi parafialnej „Uśmiech Niepokalanej”, której opiekunami są: siostra Rut oraz Andrzej Taborski, był atrakcją niedzielnego popołudnia. Koncert połączony był ze wspólnym kolędowaniem. Dedykowany został wszystkim ludziom dobrej woli. Podczas występów można było wysłuchać kilkunastu kolęd i pastorałek. Wykonywane były także utwory autorstwa opiekunów grupy Andrzeja Taborskiego i siostry Rut. Na scenie wystąpiły także Panie, które niegdyś należały do grupy. Wraz ze swoimi dziećmi, które obecnie śpiewają w zespole wykonały kolędę „Oj maluśki, maluśki”.

Czytaj więcej...

Festiwal Kolęd i Pastorałek

festiwalTegoroczny XIII Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek przypadł na 14 stycznia. Jak tradycja nakazuje uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie, którą koncelebrował J. E. Ks. Biskup Adam Bałabuch. Jak co roku honorowy patronat nad Festiwalem objęli Biskup Ignacy Dec i Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński. Podczas festiwalu mieliśmy okazję wysłuchać przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży, które z ogromnym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w konkursie. Jury nie miało łatwego zadania.

Czytaj więcej...

25 Finał WOŚP

wospJuż po raz XXV zagrała w Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja założona została w 1993 r. i od tego czasu co roku organizuje zbiórkę pieniędzy, którą nazywa Finałem WOŚP. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i seniorów. Przez 24 lata działalności Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mld zł. Sprzęt zakupiony dzięki WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wielu szpitali.

Czytaj więcej...

Wigilia w Bolkowie

wigiliaW przepięknej świątecznej scenerii w czwartkowe popołudnie odbyło się II Spotkanie Wigilijne zorganizowane dla Mieszkańców Gminy Bolków. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia scholii parafialnej „Uśmiech Niepokalanej”. Następnie przemówili Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantą Majtczak i Ks. Proboszczem Wiesławem Pisarskim. Włodarz korzystając z okazji złożył wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2017 Roku. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych w postaci pierogów, czerwonego barszczu, śledzi, grochu z kapustą, sałatki jarzynowej i ciast. W tym roku podczas świątecznego spotkania, życzeń, aromatycznych potraw wigilijnych na odwiedzających czekała również moc atrakcji i niespodzianek jaką zapewniła grupa szczudlarzy „ Avatar” z Legnicy.

Czytaj więcej...

Jarmark bożonarodzeniowy

kiermaszSuto zastawione stoły, występy, konkursy i świąteczny nastrój towarzyszyły uczestnikom Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się w minioną niedzielę w Bolkowskim Domu Kultury. Sala widowiskowa GMOKSIR wypełniła się zapachem świątecznych potraw, ozdobami, kolędami oraz mnóstwem kupujących. Swoje niezwykłe stoiska zaprezentowało 34 wystawców. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Podczas imprezy odbyły się konkursy na „Najsmaczniejsze krokiety świąteczne” oraz na „Szopkę Bożonarodzeniową” i „Kartkę świąteczną”. W świąteczny nastrój poprzez wspólne kolędowanie wprowadziły wszystkich lokalne zespoły folklorystyczne.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO