Dla mieszkańca

Konsultacje ZUS w Bolkowie

zusPrzyjdź na konsultacje ZUS do Urzędu Miejskiego w Bolkowie w dniu 27 września 2017r.

Jeśli masz pytania dotyczące warunków do przyznania emerytury, opłacania składek na ubezpieczenia społeczne czy prowadzenia działalności gospodarczej zgłoś się do mobilnego punktu konsultacyjnego ZUS. 27 września w godz. od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Miejskim Bolków będzie można skorzystać z porad doradców z ZUS.

Od października będzie obowiązywać niższy wiek emerytalny - dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65. W związku z tym, w ZUS powołano specjalnych doradców, którzy pomagają klientom w sprawach emerytury. 27 września będą oni dostępni dla mieszkańców Bolkowa w siedzibie Urzędu Miejskiego.
Doradcywyjaśnią zasady przyznawania emerytury, poinformują o niezbędnych dokumentach, które należy złożyć wraz z wnioskiem emerytalnym oraz wyliczą prognozowaną emeryturę. Doradcy pomogą również skompletować i wypełnić wniosek o emeryturę.

Z porad ZUS w siedzibie Urzędu Miejskiegomogą również skorzystać sami przedsiębiorcy i ubezpieczeni. W mobilnym punkcie konsultacyjnym wszyscy zainteresowani założą przy okazji własne konto na Platformie Usług Elektronicznych. Dzięki niemu, można mieć dostęp do danych zapisanych w ZUS w dowolnym momencie, również w domu, przez Internet.

Ważne! Na spotkanie z doradcą z ZUS w sprawie przejścia na emeryturę warto zabrać następujące dokumenty:
• dowód osobisty
• dokumenty potwierdzające zatrudnienie i wynagrodzenia potrzebne do skompletowania wniosku o emeryturę (np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, książeczki wojskowe, akta urodzenia dzieci)
• decyzja o kapitale początkowym
• informacje o stanie konta osoby ubezpieczonej
• obecny stan środków na rachunku w OFE.

Termin i miejsce konsultacji ZUS:
27 września 2017 r. w godz. 9:00 – 13:00
Urząd Miejski Bolków, Rynek 1 – sala konferencyjna (I piętro).

Emilia Nowakowska
Koordynator
ds. komunikacji społecznej i edukacji
Oddziału ZUS w Legnicy