obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

Kalendarium

Marzec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Newsletter

Aktualności

Rada Społeczna SPZOZ

rada spzoz 03 2017W piątek, 10 marca 2017r. odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Bolkowie.
Po oficjalnym rozpoczęciu i podjęciu decyzji proceduralnych samorządowcy wysłuchali informacji Dyrektora SPZOZ w Bolkowie na temat aktualnej sytuacji finansowej i kadrowej Zakładu oraz zakresu świadczonych usług medycznych. Członkowie Rady zostali poinformowani m.in. o realizacji projektu pn. ,,Wzrost jakości i dostępności usług medycznych poprzez wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej”. Podczas spotkania omówiono również wykonanie planu rzeczowo-finansowego SPZOZ w Bolkowie za 2016 rok.

Czytaj więcej...

Samochód Specjalistyczny dla OSP Sady Dolne

ospsd2W dniu 11 marca 2017 roku, odbyło się walne zebranie sprawozdawczego członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadach Dolnych.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się : Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, Burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek, Inspektor ds. obronności, zarządzania kryzysowego i ppoż. Marzena Spicera, Prezes Powiatowy ZOSPRP Jan Mieszała, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP – Arkadiusz Delikatny, Przedstawiciel Zarządu Gminnego ZOSP RP Paweł Baczmański oraz przedstawiciele OSP – Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego w Kamiennej Górze.

Czytaj więcej...

Młodzież zapobiega pożarom

pozarWe wtorek, 28 lutego 2017 roku w Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. ,, Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jest to konkurs, którego głównym celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, jak również wiedzy na temat techniki pożarniczej.

Czytaj więcej...

Stypendia Burmistrza

sypendiaW poniedziałek, 27 lutego 2017 roku 12 stypendystów spotkało się w sali Rajców Urzędu Miasta i Gminy Bolków. Stypendium Burmistrza Bolkowa to wyjątkowe wyróżnienie dla najlepszych i najpracowitszych wychowanków szkół podstawowych. Dyplomy przyznania stypendiów uzdolnionym uczniom wręczył Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński. Na tej oficjalnej uroczystości nie mogło również zabraknąć dumnych ze swoich pociech rodziców i opiekunów. W gronie najlepszych uczniów znaleźli się: Lena Wasilewska, która otrzymała stypendium za wyniku w nauce, natomiast Marcelia Stępień, Kordian Wybraniec, Alan Gancarz, Igor Tarnowski, Aleksandra Rogala, Weronika Gancarz, Michał Kałamarz, Jolanta Klimek, Brigida Madej, Ilona Rozmus oraz Marcin Wójtowicz, otrzymali wyróżnienie za osiągnięcia sportowe. Nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów w dążeniu do zamierzonych celów oraz kolejnych wspaniałych osiągnięć oświatowych.

Czytaj więcej...

XXVIII Sesja Rady Miejskiej

S01W piątek, 24 lutego 2017 roku odbyła się XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Bolkowie. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. W obradach władz samorządowych uczestniczyły m.in. władze gminy, Radni Rady Miejskiej oraz Sołtysi wsi.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji "Wszystko dla Malwinki"

malwinkaPonad 50 tys. zł. udało się zebrać podczas akcji charytatywnej ,,Wszystko dla Malwinki”, która odbyła się w dniach 17-19.02 br. w Bolkowie. Trzydniowa impreza przyciągnęła rekordową liczbę mieszkańców oraz przybyłych gości.

Czytaj więcej...

Gramy dla Malwinki

malW dniach 17 – 19 lutego 2017 roku w Gminie Bolków odbyła się akcja charytatywna pn. ,,Wszystko dla Malwinki”. Motywacją do zorganizowania całej imprezy była 12 letnia Malwinka z miejscowości Wierzchosławice. Dziewczynka zachorowała na bardzo rzadką chorobę genetyczną ceriodolipofuscynozę, znaną także jako choroba Bettena. Jest to choroba metaboliczna, która atakuje komórki nerwowe w organizmie. Dziecko do 6 roku życia prawidłowo się rozwijało. Mówiła, biegała, skakała, jeździła rowerem. Niczym nie odbiegała od swoich rówieśników. Nagle, nieoczekiwanie zaczęło się dziać coś niepokojącego. Choroba cały czas postępuje. Walka o życie Malwinki jest ciężka i bardzo kosztowna. W związku z powyższym Burmistrz Bolkowa, Policja z Bolkowa i Jawora, Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego, GMOKS i R oraz Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne ,,Integracja” zorganizowali akcję charytatywną, podczas której zbierane były środki finansowe na leczenie chorej Malwinki.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki u Burmistrza

przedszkolakiW poniedziałek, 6 lutego 2017 roku Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński przyjął niecodziennych gości. Do Urzędu Miejskiego w Bolkowie przybyli wychowankowie Przedszkola Samorządowego. Milusińscy wizytę w ratuszu rozpoczęli od odwiedzin Sali Rajców, gdzie oficjalnie powitał ich Burmistrz Bolkowa. Po zajęciu wygodnych miejsc rozpoczęły się rozmowy, podczas których dzieci zapoznały się ze strukturą organizacyjną urzędu. Burmistrz opowiedział o swojej pracy oraz o roli jaką pełni w mieście. Dzieci z zainteresowaniem słuchały swojego mówcy i gdy tylko nadarzyła się ku temu sposobność zadawały pytania, na które Burmistrz chętnie odpowiadał.

Czytaj więcej...

Koncert Kolęd

koledyPonad godzinny „5 Jubileuszowy Koncert Kolędowy” w wykonaniu scholi parafialnej „Uśmiech Niepokalanej”, której opiekunami są: siostra Rut oraz Andrzej Taborski, był atrakcją niedzielnego popołudnia. Koncert połączony był ze wspólnym kolędowaniem. Dedykowany został wszystkim ludziom dobrej woli. Podczas występów można było wysłuchać kilkunastu kolęd i pastorałek. Wykonywane były także utwory autorstwa opiekunów grupy Andrzeja Taborskiego i siostry Rut. Na scenie wystąpiły także Panie, które niegdyś należały do grupy. Wraz ze swoimi dziećmi, które obecnie śpiewają w zespole wykonały kolędę „Oj maluśki, maluśki”.

Czytaj więcej...

XXVI Sesja Rady Miejskiej w Bolkowie

Sesja XXVI 2017W piątek, 27 stycznia 2017 roku odbyła się XXVI Sesja Rady Miejskiej w Bolkowie. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:00 w Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. W obradach władz samorządowych uczestniczyło 14 Radnych tj: Dorota Pajor, Wiesław Tomaszek, Eugeniusz Bartków, Beata Magierowska, Marek Kwiatkowski, Kazimierz Małecki, Paweł Szymański, Iwona Małek, Iwona Niewiadomska. W posiedzeniu uczestniczyły również władze gminy, Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński oraz Zastępca Burmistrza Jacek Machynia. Na sesji pojawili się również m.in.: Sołtysi wsi, Sekretarz Gminy Joanna Włodarczyk, Skarbnik Gminy i Miasta Bożena Januszewska, Kierownik referatu GKŚ Radosław Łukasiński oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Bolków Wioletta Drewniak.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO