obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

sPOTKANIA NOWOROCZNE

sptknwr 01Początek stycznia to czas spotkań noworocznych organizowanych przez Włodarzy Bolkowa. Wizyty w Urzędzie Miejskim czy to kierowników jednostek organizacyjnych czy sołtysów są doskonałą okazją do podsumowania minionego roku, a tym samym do wyznaczenia nowych kierunków działań na rok 2018.

Czytaj więcej...

26 Finał WOŚP

wosp 1626 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Celem tegorocznej „wielkiej” zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wsparcie dla oddziałów neonatologicznych. Fundacja chce wyposażyć oddziały neonatologiczne w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, specjalistyczne aparaty do USG oraz pulsoksymetry.

Czytaj więcej...

XIV Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

koledy 52Jedną z najważniejszych tradycji związaną z okresem świąt Bożego Narodzenia jest wspólne kolędowanie. Jak co roku uroczystości Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbywa się w Bolkowie, rozpoczęła Msza Święta w kościele Św. Jadwigi. Koncelebrował ją Ks. Biskup Adam Bałabuch, który wspólnie z Burmistrzem Bolkowa objęli honorowy patronat nad festiwalem. Przybyli mieli okazję wysłuchać zarówno najstarszych staropolskich kolęd, jak i tych nowszych pastorałek oraz pieśni związanych z Bożym Narodzeniem. Uczestnicy jak co roku zaprezentowali wysoki poziom wykonywanych utworów oraz wzruszali publiczność pięknem głosu, strojami, oryginalnością prezentacji utworów. Po kilku godzinach przesłuchań ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy i pamiątkowe puchary. Wśród zaproszonych gości można było zobaczyć m.in. Burmistrza Bolkowa, Przewodniczącą Rady Miejskiej oraz księży z terenu gminy. Nie zabrakło również publiczności, która dopingowała swoich faworytów.

Bardzo serdeczne podziękowania należą się uczestnikom za wspaniałe wykonania i już dzisiaj zapraszamy na przyszły rok.

 

koledy_01
koledy_02
koledy_03
koledy_04
koledy_05
koledy_06
koledy_07
koledy_08
koledy_09
koledy_10
koledy_11
koledy_12
koledy_13
koledy_14
koledy_15
koledy_16
koledy_17
koledy_18
koledy_19
koledy_20
koledy_21
koledy_22
koledy_23
koledy_24
koledy_25
koledy_26
koledy_27
koledy_28
koledy_29
koledy_30
koledy_31
koledy_32
koledy_33
koledy_34
koledy_35
koledy_36
koledy_37
koledy_38
koledy_39
koledy_40
koledy_41
koledy_42
koledy_43
koledy_44
koledy_45
koledy_46
koledy_47
koledy_48
koledy_49
koledy_50
koledy_51
koledy_52

Spotkanie wigilijne

wigilia rynekŚwięta Bożego Narodzenia już niedługo, z tej okazji 21 grudnia na bolkowskim Rynku odbyło się Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców Gminy Bolków. Organizatorami imprezy był Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, Radni Rady Miejskiej, GMOPS oraz GMOKS i R. Partnerem grupa TAURON Dystrybucja. Wigilia była okazją do spotkania się, podzielenia opłatkiem i wspólnego kolędowania. Jak co roku na mieszkańców czekały wigilijne potrawy: pierogi, barszcz, śledzie, kapusta z grochem, sałatka jarzynowa oraz przeróżne ciasta. Na scenie w pierwszej kolejności wystąpiła schola parafialna „Uśmiech Niepokalanej”. Następnie Burmistrz z Radnymi złożyli wszystkim przybyłym świąteczne życzenia. Później bolkowski Rynek należał do Mikołaja, który wraz ze swoją „świtą” zabawiał mieszkańców. Spotkaniu towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera.

Czytaj więcej...

Jasełka w przedszkolu

jas przedszDzieci z Przedszkola Samorządowego w Bolkowie, w specjalnie przygotowanych kostiumach i scenerii przedstawiły scenę narodzin Bożego Dzieciątka. Był Św. Józef, Maria, Trzej Królowie, pastuszkowie, anioły i diabełki. Nie zabrakło także kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej. Zakończone jasełka zostały podsumowane gromkimi brawami, a zaproszeni goście chcąc podziękować za tak wspaniałe widowisko na ręce Dyrektor i wychowawczyni przekazali słodkości i upominki dla najmłodszych. Jasełka zaprezentowane przez dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, który jest czasem szczególnym.

Czytaj więcej...

Rock'n'rollowe Mikołajki

rk mik 06Rock'n'rollowe Mikołajki, to cykliczna impreza podczas której pod hasłem – Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę, zbierane są pieniądze i karma dla zwierząt. Tegoroczny koncert, którego gwiazdą był zespół BIBOBIT zgromadził wiele osób, które podczas licznych licytacji nie szczędziły grosza by pomóc potrzebującym zwierzakom.

Czytaj więcej...

Wigilia w Integracji

wigiliaKilkanaście osób zasiadło do wspólnego stołu podczas spotkania wigilijnego, które odbyło się dla podopiecznych Stowarzyszenia Integracja w Bolkowie. Przy udekorowanych stołach, zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, dzieląc się opłatkiem przybyli złożyli sobie świąteczne życzenia

Czytaj więcej...

Jasełka

jaselkaJasełka- są to widowiska przedstawiające Boże Narodzenie wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Uważane są za jedną z najstarszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Historię narodzin Jezusa, w sobotnie popołudnie zaprezentowali wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Bolkowie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Sióstr Św. Józefa, opiekunek oraz podopiecznych świetlicy, nie zabrakło tego obrzędu i u nas. Występ był zwieńczeniem kilkutygodniowych przygotowań: kostiumów, budowania dekoracji, kompletowania rekwizytów oraz prób aktorskich. Wszystko to po to, aby podtrzymać tradycję bożonarodzeniową. Na przedstawienie tłumnie przybyli zaproszeni goście wraz z włodarzem Bolkowa oraz najbliższa rodzina samych aktorów. Piękna scenografia, kolędy, kostiumy oraz gra aktorów wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa. Zgodnie z tradycją była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie, pasterze, anioły Maria z Józefem oraz dzieciątko Jezus, w które wcielił się syn jednej z opiekunek. Młodzi aktorzy zachwycili widownię, która w skupieniu obejrzała odgrywane scenki oraz wysłuchała śpiewu kolęd. Na zakończenie zgromadzeni goście przekazali prezenty i świąteczne życzenia.

Czytaj więcej...

Podpisanie Deklaracji Sudeckiej

ds ds ds ds ds ds ds ds

Zebrania wiejskie w Sadach Dolnych i Sadach Górnych w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej.

zebranie zebranie zebranie zebranie zebranie zebranie

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO