obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Newsletter

Aktualności

Odbiór prac wykonanych na Nysie Szalonej.

nysa nysa nysa nysa nysa nysa nysa

Dzień seniora

dzsenioraZ myślą o tych wciąż młodych duchem, ale już dojrzałych mieszkańców gminy Bolków, zorganizowano uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, czyli tzw. Dzień Seniora. Na spotkanie, które odbyło się w GMOKS i R licznie przybyli renciści i emeryci. Zabawa była przednia do późnych godzin wieczornych.

Z okazji Dnia Seniora pragniemy złożyć wszystkim, którzy wkroczyli w Złotą Jesień Życia, serdeczne życzenia długich lat, wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem, życzliwością i miłością. Życzymy, aby to był dla Państwa okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat. Czas do realizacji dotąd niespełnionych marzeń oraz właściwego wykorzystania życiowej wiedzy i doświadczenia.

 

Czytaj więcej...

Nagrody dla Dyrektorów Szkół

dyrZ okazji Święta Edukacji Narodowej Burmistrz Bolkowa wraz z Zastępcą Jackiem Machynią podczas spotkania w Urzędzie Miejskim wręczyli nagrody oraz listy gratulacyjne dla Dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy Bolków oraz dla Kierownika GMZOS. Dyrektorzy usłyszeli podziękowania za dotychczasową postawę i osobiste zaangażowanie w działania pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie jednostek oświatowych. Burmistrz dziękował za każdy dzień wytężonej pracy.

Czytaj więcej...

Otwarcie placu zabaw

plzabZakończył się I etap prac w ramach zadania „ Budowa terenu sportowo – rekreacyjnego w Świnach oraz modernizacja terenu rekreacyjnego przy ul. Wysokogórskiej w Bolkowie. Dnia 16 października br. Burmistrz Bolkowa wraz z przedszkolakami dokonali oficjalnego otwarcia placu zabaw „Krysia” w Bolkowie. Na 22 października zaplanowano otwarcie terenu sportowo- rekreacyjnego w miejscowości Świny. Wykonawcą jest firma ASTRUS z Koszalina. Koszt realizacji całego zadania to kwota 218 800,00 zł.

Czytaj więcej...

Biecie rekordu Guinness World Record

rekordPo wielu tygodniach przygotowań odbyła się w akcja bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób! Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Data nie była przypadkowa, bowiem 16 października br. obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Dzięki temu w szkołach podstawowych w całej Polsce, także w szkole podstawowej w Bolkowie, powszechnie uczy się zasad pierwszej pomocy. W samo południe przez pół godziny uczniowie pod czujnym okiem Pani Iwony Kwiatkowskiej, podejmowali próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czytaj więcej...

Ścieżka edukacyjna gotowa!

sceduW bolkowskim domu kultury odbyła się 13 października konferencja podsumowująca projekt ścieżki edukacyjnej dendrologicznej „Drzewa- dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Bolkowa” realizowanego przez Towarzystwo Miłośników Bolkowa w ramach programu „Działaj lokalnie X”. Uczestniczyło w niej ponad 50 osób, w tym pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Wydziału Architektury Krajobrazu (dr inż. Justyna Jaworek, dr inż. Iwona Orzechowska-Szajda, mgr inż. Maria Ostrowska-Dudys, mgr inż. Robert Sobolewski), dr Jolanta Artym z Instytutu Immunobiologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu, przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Bolkowa Jarosławem Wrońskim, Przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantą Majtczak, radnymi z Bolkowa i Jawora (W.Tomaszek, K.Kowalczyk, M.Jankowski), inspektor ochrony zabytków ds. założeń ogrodowych-Joanna Waligóra z Legnicy),dyrektorzy instytucji samorządowych (B.Zalewska –ZSiP, W. Drewniak- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bolkowie), dyrektor Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej- Julia Jankowska, pracownicy urzędów) gmin zajmujący się zielenią z Bolkowa i Lubawki, członkowie TMB, młodzież Zespołu Szkół i Placówek im. W.Witosa w Bolkowie i in.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przewoźnikiem

przewoznikDnia 11.10. br. z inicjatywy Burmistrza Bolkowa w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli tut. Urzędu z Prezesem PKS Kamienna Góra Sp. z o. o.

Rozmowy dotyczyły ustalenia możliwości uruchomienia 3 lub 4 bezpośrednich kursów autobusowych na trasie Bolków – Jawor. Efektem rozmowy była deklaracja Prezesa PKS zobowiązująca go do przygotowania stosownych wyliczeń finansowych. Potwierdził również otwartość na współpracę z Gminą Bolków w tym zakresie.

Czytaj więcej...

Odpust Parafialny w Bolkowie

odpust 04Na dzień 8 października przypadło święto patronki kościoła parafialnego w Bolkowie. Uroczystości odpustowe na cześć św. Jadwigi rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa Ignacego Deca. Podczas mszy Biskup poświęcił odnowiony krzyż oraz ołtarz południowy. Uroczystości zakończono otwarciem wystawy pt. „Święta Jadwiga i jej Śląsk”.

Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...
Odpust Parafial...

Wieczór humoru i satyry

satyraDnia 4 października br. Klub Twórców Poezji "Iskierka" zaprosił zgromadzonych w sali GMOKSiR na wieczór humoru i satyry. Zostały zaprezentowane nowe satyryczne piosenki, wiersze i skecze.

Czytaj więcej...

XXVI Kryterium Kolarskie

krytkPo raz XXVI odbyło się Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Bolkowa. Organizatorami imprezy był Gminno- Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z Dolnośląskim Związkiem Kolarskim. Wyścig, który organizowany jest zawsze na zakończenie sezonu kolarskiego oraz sprzyjająca aura przyciągnął do miasta wielu zawodników i sympatyków kolarstwa. Zawodnicy startowali w odpowiednich kategoriach oraz musieli pokonać kilka bądź kilkanaście razy pętle w zależności do jakiej kategorii byli przypisani. Celem organizacji imprezy jest popularyzacja sportu, kolarstwa, a także aktywnego spędzania czasu wolnego i promocja miasta.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO