obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

Kalendarium

Kwiecień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Aktualności

Światowy Dzień Inwalidy

inwalidySeniorzy z powiatu jaworskiego mieli okazję wspólnie świętować w bolkowskim Domu Kultury. Powodem spotkania był Światowy Dzień Inwalidy, który organizowany jest tu co roku (w Polsce od 1959 r.). Z okazji obchodów Dnia Inwalidy na ręce Prezesa Stowarzyszenia Henryka Spodziewały przybyli goście złożyli słodkie upominki. Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, niesłabnącej energii do działania przekazali przedstawiciele władz samorządowych w osobach Wiceburmistrza Bolkowa Jacka Machyni oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Majtczak. Uroczystość stała się też dobrą okazją do uhonorowania dyplomami wieloletnich członków stowarzyszenia oraz do złożenia podziękowań osobom, które zawsze służą pomocą. Czas przybyłym gościom umilały występy zespołu „Bolkowianie”.

Czytaj więcej...

Koncert dla Pensjonariuszy ZOL

zolW poniedziałek, 10 kwietnia 2017 roku mieszkańcy Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Bolkowie przywitali niecodziennych gości. Wśród zaproszonych osób znalazł się m.in.: Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński oraz Iwona Krawczyk - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Główną atrakcją spotkania był koncert wielkanocny Studentów Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wywołał on u Pensjonariuszy wielkie wzruszenie i radość. Burmistrz Bolkowa podziękował za zaproszenie i przy okazji życzył wszystkim zgromadzonym osobom Wesołych Świąt Wielkanocnych. Dzięki tej wspaniałej inicjatywnie seniorzy mogli ponowienie odkryć radość świąt oraz wprowadziło to do ich codzienności pozytywne emocje.

Czytaj więcej...

Wielkanocne śniadanie w przedszkolu

zajacaek przdszkoleAby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, 10 kwietnia 2017 roku w Przedszkolu Samorządowym w Bolkowie odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Zostało one przygotowane przez wychowanków wraz z całym personelem przedszkola. Do udziału w spotkaniu został zaproszony również Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, Bogusława Kałużna Radna Rady Miejskiej w Bolkowie oraz Ks. Proboszcz Wiesław Pisarki.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mali aktorzy prezentowali się doskonale.

Po części artystycznej kolejno głos zabierali zaproszeni goście. Burmistrz Bolkowa podziękował małym wykonawcom i przy okazji życzył wszystkim zgromadzonym osobom Wesołych Świąt Wielkanocnych, a ks. W. Pisarski poprowadził krótką modlitwę.

Na koniec wszyscy udali się do sal obok, aby posilić się przy wielkanocnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych dań.

Czytaj więcej...

Jarmark Wielkanocny 2017

kiermasz 27Palmy, stroiki, ozdoby świąteczne, wypieki, jaja w różnej postaci oraz suto zastawione stoły, to wszystko czekało na tych, którzy przeszli na wielkanocny kiermasz, który odbył się 9.04 br. w bolkowskim ośrodku kultury. Sprzyjająca aura sprawiła, że cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Kiermasz jak zwykle był wspaniałą okazją do przedświątecznych zakupów. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z zajączkiem

zajacPogoda dopisała uczestnikom imprezy pn. „Spotkanie z zajączkiem”, której organizatorem była Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Bolkowie wraz z Radą Rodziców. Impreza skierowana była do całych rodzin, które licznie przybyły na boisko szkolne, gdzie odbywało się całe wydarzenie. Podczas spotkania można było skorzystać z wielu atrakcji, m.in. odbyła się loteria fantowa, kiermasz rozmaitości, rysowanie czy malowanie twarzy. Każdy chętny mógł kupić ozdoby świąteczne. Dla milusińskich przygotowano wiele konkursów z nagrodami. Rodzice z dziećmi mogli spróbować swoich sił podczas ZUMBY. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których można było zakupić różnego rodzaju ciasta, sałatki oraz napoje.

Czytaj więcej...

Zebranie OSP w Kaczorowie

ospr1kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Kaczorowie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP w Kaczorowie. Oprócz druhów OSP w zebraniu udział wzięli Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Majtczak, Radna Rady Powiatu Bogusława Radecka- Bych, Kpt. Młodszy Specjalista Wydziału Operacyjno- Kontrolno- Rozpoznawczego OSP Jawor Łukasz Starowicz, Prezes powiatowy ZOSPRP Jan Mieszała oraz zaprzyjaźniony strażak z Bezděz Jaroslav Cinkl.

Czytaj więcej...

Rada Społeczna SPZOZ

rada spzoz 03 2017W piątek, 10 marca 2017r. odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Bolkowie.
Po oficjalnym rozpoczęciu i podjęciu decyzji proceduralnych samorządowcy wysłuchali informacji Dyrektora SPZOZ w Bolkowie na temat aktualnej sytuacji finansowej i kadrowej Zakładu oraz zakresu świadczonych usług medycznych. Członkowie Rady zostali poinformowani m.in. o realizacji projektu pn. ,,Wzrost jakości i dostępności usług medycznych poprzez wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej”. Podczas spotkania omówiono również wykonanie planu rzeczowo-finansowego SPZOZ w Bolkowie za 2016 rok.

Czytaj więcej...

Samochód Specjalistyczny dla OSP Sady Dolne

ospsd2W dniu 11 marca 2017 roku, odbyło się walne zebranie sprawozdawczego członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadach Dolnych.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się : Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, Burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek, Inspektor ds. obronności, zarządzania kryzysowego i ppoż. Marzena Spicera, Prezes Powiatowy ZOSPRP Jan Mieszała, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP – Arkadiusz Delikatny, Przedstawiciel Zarządu Gminnego ZOSP RP Paweł Baczmański oraz przedstawiciele OSP – Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego w Kamiennej Górze.

Czytaj więcej...

Młodzież zapobiega pożarom

pozarWe wtorek, 28 lutego 2017 roku w Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. ,, Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jest to konkurs, którego głównym celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, jak również wiedzy na temat techniki pożarniczej.

Czytaj więcej...

Stypendia Burmistrza

sypendiaW poniedziałek, 27 lutego 2017 roku 12 stypendystów spotkało się w sali Rajców Urzędu Miasta i Gminy Bolków. Stypendium Burmistrza Bolkowa to wyjątkowe wyróżnienie dla najlepszych i najpracowitszych wychowanków szkół podstawowych. Dyplomy przyznania stypendiów uzdolnionym uczniom wręczył Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński. Na tej oficjalnej uroczystości nie mogło również zabraknąć dumnych ze swoich pociech rodziców i opiekunów. W gronie najlepszych uczniów znaleźli się: Lena Wasilewska, która otrzymała stypendium za wyniku w nauce, natomiast Marcelia Stępień, Kordian Wybraniec, Alan Gancarz, Igor Tarnowski, Aleksandra Rogala, Weronika Gancarz, Michał Kałamarz, Jolanta Klimek, Brigida Madej, Ilona Rozmus oraz Marcin Wójtowicz, otrzymali wyróżnienie za osiągnięcia sportowe. Nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów w dążeniu do zamierzonych celów oraz kolejnych wspaniałych osiągnięć oświatowych.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO