obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium EN

May 2019
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Articles

Otwarcie placu zabaw

plac zabaw4W ubiegły wtorek 19 maja 2015 roku, miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw przy oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Bolkowie (ul. Bolka).
Nad przebiegiem uroczystości czuwał Pan Sławomir Kałużny – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolkowie wraz z Panią Dorotą Menkarską i pozostałymi współpracownikami. Wśród zaproszonych na imprezę gości znaleźli się m.in.: Jarosław Wroński – Burmistrz Bolkowa, Jolanta Majtczak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bolkowie, Katarzyna Szywała-Bryła z Urzędu Miejskiego w Bolkowie, radni Rady Miejskiej w Bolkowie: Bogusława Kałużna, Paweł Szymański, Marek Kwiatkowski, Beata Magierowska i Elżbieta Kramarczuk oraz ks. Wiesław Pisarski – Proboszcz Parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie.
O godz. 10:00 w Sali przedszkolnej przed zaproszonymi gośćmi zaprezentowali się przedszkolacy. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze, co spotykało się z aplauzem widowni. W krótkich przerwach pomiędzy poszczególnymi występami zebrani w sali goście aktywnie uczestniczyli w zabawie zorganizowanej przez Panią D. Menkarską, m.in. rozwiązując specjalnie przygotowaną „bajkową" krzyżówkę.

O godzinie 11:00 przyszedł czas na główną część imprezy. Goście i przedszkolacy wraz z opiekunami udali się przed budynek oddziału. Pan Jarosław Wroński oficjalnie otworzył plac zabaw przecinając specjalnie przygotowany na tę okazję transparent i wprowadził na jego teren dzieci. Następnie głos zabrał Pan Sławomir Kałużny, który podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie, a swoim współpracownikom oraz władzom gminy za realizację i rozliczenie projektu oraz pomoc przy organizacji wydarzenia. Po tym wystąpieniu przyszedł czas na modlitwę i oficjalne poświęcenie placu zabaw przez ks. Proboszcza Wiesława Pisarskiego. Jako ostatni wystąpił Burmistrz Bolkowa, który podziękował wszystkim osobom, które miały swój wkład w realizację przedsięwzięcia, którego beneficjentami są dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkoły.

Na koniec wszystkie zgromadzone na placu dzieci mogły swobodnie pobawić się na terenie placu. Dodatkowymi atrakcjami, były różnego rodzaju gry i zabawy prowadzone przez opiekunów przedszkola oraz specjalnie wynajętych na tę okazję animatorów. Z nowopowstałego placu zabaw po godz. 15:00 w dni robocze, będą mogły korzystać również dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola przy ul. Bolka. Plac będzie otwarty dla wszystkich chętnych.
Gmina Bolków od września 2014 roku realizowała projekt systemowy „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych". Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym celem było podniesienie jakości pracy oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej w Bolkowie oraz Szkole Podstawowej w Kaczorowie, poprzez ich doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci w szczególności 3 i 4-letnich. Wartość projektu to 431 880,22 zł, a obejmował on 3 grupy działań: organizację placów zabaw, dostosowanie pomieszczeń, wyposażenie.

plac zabawplac zabawplac zabaw

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO