obrazek Wersja dla słabowidzących
obrazek Mapa strony
obrazek Biuletyn informacji publicznej
obrazek RSS
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

SISMS

UE GMOPS

Kalendarium

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Informacja o pracy PSZOK

Informujemy, że w dniach od 16 do 17 stycznia 2019 roku (środa, czwartek) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

Za niedogodności przepraszamy.

WOŚP 2019

wospTradycyjnie w drugą niedzielę stycznia zagrał już 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcja zorganizowana została pod hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha”, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu specjalistycznego do szpitali dziecięcych. Jak co roku do akcji przyłączył się również Bolków. W niedzielne popołudnie na wspólne kwestowanie do Gminno- Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie licznie przybyli mieszkańcy z całej gminy. Jak zawsze przygotowano szeroki wachlarz atrakcji oraz wiele licytacji. Wystąpił Klub Twórców Poezji „Iskierka”, grupa „Gwiazdeczki” z Przedszkola Samorządowego, „Wesoluchy” ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie, „Mirabelki” z Wierzchosławic, zespół „Metamorfoza”, grupa KDance Studio, „Simple”. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczno- wokalne: Edyta & Darek, „Fany X”, „Castle Dreams”. Zakończeniem imprezy był pokaz tańca z ogniem „Black Fire”.

Bolków zasilił konto WOSP kwotą 8951,41 zł

Czytaj więcej...

XV Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

koledyPod honorowym patronatem biskupa świdnickiego Ignacego Deca oraz Burmistrza Bolkowa Grzegorza Kucaba, odbył się XV Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Bolkowie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą koncelebrował ks. dr Krzysztof Ora Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej. Po uroczystym otwarciu festiwalu rozpoczęły się przesłuchania solistów, scholi oraz zespołów młodzieżowych. W tegorocznej edycji zaprezentowała się rekordowa liczba uczestników, która bez mała sięgała 250 osób (59 występów). Wykonawcy przybyli do Bolkowa z: Bielawy, Boguszowa Gorce, Nowej Rudy, Świdnicy, Wałbrzycha, Przemkowa oraz Legnicy. Młodzi artyści konkurowali w czterech kategoriach: schole dziecięce ze szkół podstawowych, młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne (gimnazjum i liceum) oraz soliści w dwóch grupach wiekowych. Jury zgodnie z regulaminem konkursu oceniało m.in. poprawność intonacyjną i interpretacyjną oraz precyzję wykonania utworu, a także aranżację i walory estetyczne. Każda wyśpiewana pieśń była inna, co w połączeniu z przepiękną aranżacją, strojami tworzyło niezapomniane wrażenie. Po kilku godzinach przesłuchań jury wyłoniło najlepszych.

Czytaj więcej...

Komunikat Burmistrza Bolkowa

Stanowczo dementuję pojawiające się nieprawdziwe informacje dotyczące likwidacji szkół na terenie Gminy Bolków. Jednocześnie informuję, że takie działanie nigdy nie było w moim zamiarze i nigdy nie będzie miało miejsca bez zgody rodziców.

Zmiana organizacji ruchu

Uwaga mieszkańcy, informuję o wprowadzeniu nowej czasowej organizacji ruchu w Rynku. Proszę o przestrzeganie oznakowania i nie wjeżdżanie samochodami osobowymi w dolną część Rynku (poniżej Ratusza)

Burmistrz Bolkowa

Grzegorz Kucab

organizacja ruchu rynek

Zmiana opłat za odbiór odpadów

Na mocy Uchwały Nr III/15/18 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od dnia 1 lutego 2019 r. zmianie ulega stawka opłaty, która będzie wynosić 15,00 zł od osoby na miesiąc jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny.
Zmiana stawki opłaty nie rodzi konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości.

VIII Rock'n'rollowe Mikołajki

Tuż przed samymi świętami, 21 grudnia br. w GMOKSIR miały miejsce charytatywne koncerty na rzecz bezdomnych zwierząt. Rock, n , rollowe Mikołajki, to impreza, która odbywa się pod hasłem – „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Organizatorzy zbierają pieniądze i karmę, a liczne licytacje przeplatane są koncertami. W Tm roku na scenie zaprezentował się zespół „Chorzy” oraz „Castle Dreams”. Zgromadzona publiczność nie szczędziła grosza na potrzebujące zwierzaki.

Czytaj więcej...

Jasełka w przedszkolu

przedszkole 01Jedną z najstarszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem jest przedstawienie historii narodzenia Bożego dzieciątka, zwane potocznie Jasełkami. Jak co roku dzięki dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Bolkowie nie zabrakło tego obrzędu i u nas. Młodzi aktorzy zachwycili widownię zgromadzoną w GMOKS i R, która w skupieniu obejrzała inscenizację oraz wysłuchała kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych przygotowanych przez wszystkie grupy wiekowe. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię narodzenia Jezusa. Zgodnie z tradycją była szopka bożonarodzeniowa, Józef z Marią, trzej królowie, pasterze, anioły oraz dzieciątko Jezus.

Po występach podzielono się opłatkiem składając sobie najlepsze świąteczne życzenia.

Czytaj więcej...

Gmina Bolków © 2014 | Designed by sm32 STUDIO